Delovno pravo in zaposlitev

Potrebujete informacije o zaposlitvi, službi, pogodbah, odpuščanjih, pravicah in dolžnostih? Na tem forumu boste našli vse potrebno o zaposlitvi.
sonček2

osnovna plača

05.03.08 17:20

Kaj pomeni osnovna plača v pogodbi - bruto ali neto
nats* 

Re: osnovna plača

05.03.08 17:24

bruto.
majci2 

04.06.09 21:44

Prosim za odgovor!
Ce je osnovna placa (torej bruto) 2400 EUR, koliko je to kot neto placa (vsaj priblizno)...
Hvala za odgovor.

04.06.09 22:05

1450-1500 (brez malce in prevoza)

07.06.09 21:07

Se eno vprasanje!
Ce spadas v 43 placilni razred, koliko je to place (bruto oz. neto)? Ali je 43 placilni razred povsod enake glede visine place, neglede na to kje si zaposlen, (recimo, neglede na to ali si zaposlen na Univerzi ali v neki drugi instituciji na neko Ministrstvo)? Morda sta moja vprasanja malce naivna, vendar nimam pojma kaj so to placilni razredi in kaj pomenijo dejansko v neto oz. bruto place... Hvala za odgovor.
Lep pozdrav!
foušija

08.06.09 10:52

Navedeno
solzica1
Se eno vprasanje!
Ce spadas v 43 placilni razred, koliko je to place (bruto oz. neto)? Ali je 43 placilni razred povsod enake glede visine place, neglede na to kje si zaposlen, (recimo, neglede na to ali si zaposlen na Univerzi ali v neki drugi instituciji na neko Ministrstvo)? Morda sta moja vprasanja malce naivna, vendar nimam pojma kaj so to placilni razredi in kaj pomenijo dejansko v neto oz. bruto place... Hvala za odgovor.
Lep pozdrav!

Bog ne daj, da te kje v JU zaposlijo, glede na to, da tudi slovensko ne znaš, pojma nimaš, pa tudi brati ne znaš. Stran od JU, pa hitro,da kdo ne bo opazil tega.

08.06.09 19:13

Veste kaj g./ga.foušija... Glede dikcijo, ki ste jo uporabili v Vasem odgovoru je razvidno, da ime FOUŠIJA Vam tudi enkratno prilega kot človek... Krasen značaj!!!... Vendar, bog pomagaj! Tako pravimo "slovenci"... Ta forum ni za takih kot ste Vi!!!... Poisčite forum, ki bo "pozdravil" Vase komplekse in frustracije... Očitno je, da enkrat jih bose morali priznati in začeti zdraviti!!!... Vseeno, hvala da ste se potrudili in dali odgovor na moje vprasanje... Pa veliko sreče Vam želim s tako "glavo" kot jo imate...
minkaaa

08.07.09 12:30

Navedeno
solzica1
Veste kaj g./ga.foušija... Glede dikcijo, ki ste jo uporabili v Vasem odgovoru je razvidno, da ime FOUŠIJA Vam tudi enkratno prilega kot človek... Krasen značaj!!!... Vendar, bog pomagaj! Tako pravimo "slovenci"... Ta forum ni za takih kot ste Vi!!!... Poisčite forum, ki bo "pozdravil" Vase komplekse in frustracije... Očitno je, da enkrat jih bose morali priznati in začeti zdraviti!!!... Vseeno, hvala da ste se potrudili in dali odgovor na moje vprasanje... Pa veliko sreče Vam želim s tako "glavo" kot jo imate...

se oproščam, vendar se strinjam z foušija
Tenka

08.07.09 22:27

Navedeno
solzica1

Jaz se tudi strinjam s foušija. Glede na to, da je govora o 43. plačnem razredu, očitno v javnem sektorju, je res žalostno, da se sprašuje takšna vprašanja s takšno slovnico...

09.07.09 13:52

O bog. Sem se kar za glavo prijela ko sem videla post od ga. Foušija. Plače po plačnih razredih so predstavljene v Zakonu o sistemu plač v javnem sektorju. http://www.uradni-list.si/files/RS_-2007-095-04738-OB~P001-0000.PDF

Če pa ste se že podajali v javne vode, se pa morate nujno iti pozanimati kako je v tem sistemu. Se mi zdi, da jaz ko sem prvi letnik Fakultete za upravo več vem od vas. Je pa to res žalost.

lp
Barca

09.07.09 22:46

Navedeno
veverrca
O bog. Sem se kar za glavo prijela ko sem videla post od ga. Foušija. Plače po plačnih razredih so predstavljene v Zakonu o sistemu plač v javnem sektorju. [www.uradni-list.si]

Če pa ste se že podajali v javne vode, se pa morate nujno iti pozanimati kako je v tem sistemu. Se mi zdi, da jaz ko sem prvi letnik Fakultete za upravo več vem od vas. Je pa to res žalost.

lp

Če že daješ link z lestvico , vsaj daj takega, ki je zdaj veljaven http://www.uradni-list.si/1/content?id=87016&part=u&highlight=Zakona+o+sistemu+pla%C4%8D+v+javnem+sektorju+, vse se najde tule http://www.mju.gov.si/si/placni_sistem/veljavni_predpisi/
Veš, poleti 2008 se je spremenil cel sistem plač v javnem sektorju.

10.07.09 07:46

Upsi..se opravičujem..hvala Barca.

lp,vevi
didi_ 

19.10.09 13:48

pozdravljeni mene tudi zanima nekaj
začela sem opravljati pripravništvo za medicinsko sestro in sem v 16 plačilnem razredu ter mi v predpogodbi piše 850,11 eur ter 61,71 eur odbitek za odpravo nesorazmerja za drugo obdobje glede na delež zaposlitve ter na koncu primerljivi znesek plače določen po zspjs pa je 788,40 pogodba je pa za čas pripravništva samo zanima me torej kolikšna bo torej moja neto plača??
torej kdo ki se razume v te stvari...
hvala
lp
PATRICK_SANKAMAN

28.02.10 10:35

KAKO JE PA KAJ TAKEGA MOGOČE??????

1.Minimalna zajamčena bruto plača za polni delovni čas po zakonu znaša od 01.03.2008dalje 566,53 EUR. V to se štejejo redne mesečne ure in ...

2.moja osnovna bruto plača znaša 474,63 eur od 17.08.2009

3.V skladu z Zakonom o določitvi minimalne plače (Uradni list RS, št. 114/2006, 36/2008) znaša minimalna plača za delo s polnim delovnim časom, opravljeno od 1. avgusta 2009 dalje, 597,43 evrov (kar znaša 459,23 evrov neto in 431,23 evrov neto brez olajšave). Prosim,če mi lahko to razložite,ker je več kot očitno,da je delodajalec kršil zakon in seveda obenem meni izplačeval ponižuječo nizek osebni dohodek.

Zakoni so zato,da se kršijo haha in to vse na račun nas smrtnikov,ki jim kao nič ne moremo!!!!
senk

18.05.10 13:18

Patrick, težava je samo v tem, da imajo delodajalci, ki so zaprosili za postopni prehod na višjo minimalno plačo, eno oziroma celo do dve leti časa, da jo postopoma povišajo.
Tako da ni nujno, da kršijo zakon.
foušija

19.05.10 10:24

Navedeno
solzica1

Ejga, Solzica, potrebno bo krilato golazen na računalniku naštimat, ne pa v JU silit ! Za 2400 ojrov (brutto seveda) morate znati vsaj na računalniku uporabljati š,č,ž, uporabljat slovenščino, znati kaj poizkati na internetu tudi izven MON-a in seveda pozabiti na stavke kot so: "Ta forum ni za takih kot ste Vi!!"

Avtor: Naslov teme:
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 25 minus 19?