Vrtci in varstvo otrok

Vse o vrtcih, zasebnem varstvu, vzgojiteljih in otrocih. Posvetujte se z obiskovalci foruma.
nevednana

izredni dopust za uvajanje v vrtec?

05.08.08 13:12

zanima me, ali koristite redni dopust za čas uvajanja otroka v vrtec ali obstaja kakšna možnost izrednega dopusta?
Kolikor vem, ti ne pripada izredni dopust za to.

Upanje je kakor nočno nebo. Nikoli ni tako temno, da ne bi odkrili vsaj ene zvezde...
žal tudi rednega dopusta ni toliko, tako da je kar šok, prvi dan in naprej vseh 9 ur. V času dopustov pač to ni možno, ker imajo dopuste tudi vzgojiteljice.
Prvič sem uvajala ob koncu "porodniškega dopusta", drugič je uvajal mož, ker se mi je porodniška že iztekla, dopusta pa nisem mogla dobiti.
Dvomim, da obstaja izredni dopust za te stvari.

lp,

ewy
Zakaj bi bilo pa problem dobiti 3-5 dni rednega dopusta?
ker ti po koletivnem dopustu, ki ga določi firma ostaneta 2 dni za celo leto, ki jih lahko razporediš sam.
Uf, ta je pa kruta. Nisem vedela, da je še kje toliko kolektivnega dopusta.

Ampak jaz bi vseeno ta 2 dneva reskirala za uvajanje v vrtec.
Ma kaj potem imate pri vas kolektivni dopust 4 tedne ali celo več? Predvidevam, da imaš nekaj čez 20 dni dopusta...
2 tedna poleti, 1 teden za božič, 1 za prvi maj. Pa ti ostane, kar ti.
Navedeno
mala*
2 tedna poleti, 1 teden za božič, 1 za prvi maj. Pa ti ostane, kar ti.

ampak za božič in 1. maj so vmes prazniki, tako da ti ne gre celih 5 dni.

joj, kaj bi dala jaz, da bi si lahko vzela dopust takrat in včasih naredila most.
ja, naštela sem glavne "mostove", so še pa "mostički", ko je praznik v četrtek in je v petek dopust za vse.
Po eni strani fajn, po drugi pa v takih primerih zelo nadležno, zmanjka ti dopusta za nujne primere, bolniška ni vedno rešitev, da ne omenjam cen dopustovanja v višku sezone ali bednih počitnic za prvi maj, če nimaš denarja za kam it in je vreme slabo.
Bomo že zrihtali, se bo mož bolj angažiral.
Pri nas ( živilska branža ) ga ni.

Pač, če veš, da je temu tako, potem ni težko organizirati si stvari tako, da je prav.

Pa čim manj težav z uvajanjem.

Marjana
Že v štartu planiraš otroka, da bo rojen tako, da gre po končani porodniški takoj v vrtec, ti pa koristiš dopust. Zakomplicira se, če ne gre v vrtec takoj:)))
Drugače pa daš svoj redni letni dopust, mogoče pa lahko vzameš neplačenega. Izredni je pri nas ob smrti v družini, pa selitvi in to le po kak dan.
solatka1

Re: izredni dopust za uvajanje v vrtec?

05.08.08 14:52

Pri nas ni dopusta za dneve uvajanja. Tudi sama delam v vrtcu,porodniška mi poteče konec avgusta,tako da grem v službo 1.septembra,prav takrat pa tudi hčerka v vrtec. PA še šefica me je dala v drugo enoto,partner pa tudi ne dobi dopusta.
v tem primeru bi prosila za stalež ali pediatra ali os. zdravnika.
Ne raumeme, ali res nimaš dopusta ali ti ga nočejo dati.
Nekatere preveč tud komplicirate glede tega uvajanja. Pa brez zamere.

Upanje je kakor nočno nebo. Nikoli ni tako temno, da ne bi odkrili vsaj ene zvezde...
Ja, pa ni problem samo kolektivni dopust, mi ga nimamo, imamo pa v kolektivni pogodbi (za zdravstvo) napisano da si lahko delavec sam izbere čisto po svoji želji 1 DAN dopusta!!!!!!!

Hvalabogu to v praksi ne velja, sam če ti slučajno hočejo nagajat, ti pa lahko.
možno je

Re: izredni dopust za uvajanje v vrtec?

05.08.08 21:08

Imaš možnost izrednega NEPLAČANEGA dopusta, je pa odvisno od šefa, če bi ti ga odobril. Pri nas je ena sodelavka šla z možem za en mesec na Tajsko in vzela neplačan dopust in je bila pač en mesec brez plače.
Navedeno
acjom
Nekatere preveč tud komplicirate glede tega uvajanja. Pa brez zamere.

Niso vsi otroci enaki in dokler ga ne daš v vrtec, ne moreš vedeti, kako bo reagiral. Poleg tega postopno uvajanje zahtevajo tudi v vrtcu. Če premoreš kaj empatije do lastnega otroka, potem ti gotovo ni vseeno, da ga pri enajstih mesecih postaviš čez prag vrtca in pustiš v tujih rokah naslednjih devet ur. Saj ne mislim, da bi morale mamice z otroki vred tuliti naslednjih nekaj mesecev, ampak teden dni postopnega odvajanja od mamice pa za malčka vendarle ni samo kompliciranje.
Ko sem od kolegice slišala, da so v "njenem" vrtcu v ljubljani zahtevali tri tedensko uvajanje, me je vrglo na rit. To je lahko resen problem, vrtec pa je popolnoma nečloveški. Otroci pa po treh tednih ravno tako jočejo, kot po štirih.
Acjom, se popolnoma strinjam s tabo. Res nekateri preveč komplicirate. Mi smo naše uvajali samo kakšen dan po kakšno urico ali dve, mlajšo celo jaz sama nisem mogla, ker sem morala takoj v službo (brez pardona), mlajšo pa je morala zato uvajati (pa tudi samo kakšen dan) moja babica, se pravi hčerkina prababica, pa smo preživeli.

Želim, da dobiš dopust za uvajanje, ampak dvomim, da je za uvajanje zares potrebno kar 3 tedne. Dovolj je 2 ali 3 dni.
Avtor: Naslov teme:
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 6 plus 11?