Zdravstvo pri nas?

Prostor za pogovor o zdravstvu v Sloveniji. Pohvale, pritožbe, pripombe, predlogi in pobude.
mars5

pilonidalni sinus-vraščanje dlak

20.10.08 11:53

Ima ali je imel mogoče kod take probleme - to je vraščanje dlak na zadnjični odprtini? Kaj je res samo operacija možna? Kaj pa kakšna domaća mazila?
Meni je bilo rečeno, da samo operacija.

Vnemalo se mi je parkrat letno. Vnetje je po parih dneh minilo, bilo je pa vsakič hujše in sem morala na operacijo in ker sem toliko časa čakala, je bilo treba tudi več sčistiti.
Operirana sem bila na poliklini, takoj po operaciji sem šla domov. Rane pa nič ne šivajo, da se lahko čisti. Vsak dan sem hodila na preveze k svojem zdravniku. Od tega je že 7 let in se mi nikoli več ponovilo.
Aja, pa še to, če govoriva o isti stvari, ker meni se ni vnemalo na zadnjični odprtini temveč nad ritnicama - tam kjer se grabenček konča.
če prideš pravočasno, ti antibiotik lahko pomaga, ko pa zadeva že zraste, je žal potrebna operacija
mandy - mi lahko poveš kakšen antibiotik? npr. Byvacin - spray ali jemanje tablet?
Žal je tako!

Re: pilonidalni sinus-vraščanje dlak

20.10.08 14:18

Žal je tako, da pomaga samo operacija. Lahko mi verjameš, ker sem se s to zadevo res mučila. Antibiotike dajejo samo v primeru, ko se rana po operaciji zelo gnoji, sicer ne. In po operaciji pustijo rano odprto, da se drenira. Meni se je rana vsakokokrat zapirala dva meseca. Trikrat so me operirali. Poznam fanta, ki so ga šestkrat. Pri pilonidalnemu sinusu je tako, da se zelo rad ponavlja, če ne izrežejo vsega. Zelo odsvetujem rezanje na poliklinike, moji dve operaciji tam sta bili neuspešni. Tretja na zasebni kliniki na Parmovi pa uspešna. Operacija sploh ni zoprna. Zoprno je to, da se rana tako dolgo celi. Dva meseca ti jo vsak dan previjajo. Vanjo tlačijo tampone, da se povrhnjica ne bi prehitro zaprla. Če se, kožo trgajo na živo. Ena takšna neumost, pa toliko muk. Res, preverjeno ne gre stran z antibiotikom.
paradajzek

20.10.08 14:24

Mogoče bo komu zvenelo smešno, a kolegica mi je nekoč dejala, da si je ona to pozdravila s paradižnikovim olupkom, ki ga je dala čez noč gor! Baje se je vsebina povsem sčistila ven, tako da je ostala le prazna votlinica. Tako so baje nekoč, naši dedki in babice reševali ta problem... :)
Totalen larifari!

20.10.08 14:49

Totalen larifari to s paradižniki. Ali pa še s čim drugim. Ne vem, kaj je imela kolegica, ampak pilonidalnega sinusa se tako ne rešiš. Zadeva je tako globoko pod kožo, da se brez rezanja ne more ščistiti navzven. Samo dejstvo, da operacije delajo pod splošno anestezijo, vam pove, da ne gre za površinsko zadevo. Trikrat sem bila operirana, o tem sem govorila s celo četo zdravnikov in žal še predobro vem, kako in kaj. Bližnjice ni.
Pod splošno anestezijo so meni delali na Polikliniki in v Bolnišnici Jesenice. Operirana sem bila 5 krat, zadnjič na Parmovi pri dr. Košoroku (upam, da zadnjič), kjer so mi dali lokalno anestezijo. So pa daleč najbolj prijazni, v ostalih dveh ustanovah mi sploh niso dali navodil, kako z rano ravnati, kaj šele kaj drugega:(. Na Parmovo sem pa šla še nekajkrat na kontrolo, nikoli nisem čakala več kot 10 minut.
Se pa kdaj da pozdraviti z antibiotiki (tablete in mazilo), če še ni preveč vneto. Nobenega domačega zdravila ne poznam.
paradajzek

20.10.08 19:05

Navedeno
Totalen larifari!
Totalen larifari to s paradižniki. Ali pa še s čim drugim. Ne vem, kaj je imela kolegica, ampak pilonidalnega sinusa se tako ne rešiš. Zadeva je tako globoko pod kožo, da se brez rezanja ne more ščistiti navzven. Samo dejstvo, da operacije delajo pod splošno anestezijo, vam pove, da ne gre za površinsko zadevo. Trikrat sem bila operirana, o tem sem govorila s celo četo zdravnikov in žal še predobro vem, kako in kaj. Bližnjice ni.

Draga moja, ona bo pa že vedela, kaj je imela, še toliko bolj, ker je njena sestra zdravnica! In ja, res je izgledalo grdo najprej (cel skupek nekih dlak ali česa(??) se je noter nabralo, tako da je izgledalo baje že čisto črno, ampak se je pač s paradižnikovo lupino to odprlo in izčistilo, tako pač je. Verjemi mi, da so si nekoč ljudje marsikaj pozdravili na naravne načine, ki pa jih dandanes ljudje sploh več ne poznajo, a tudi, lažje je takoj leteti po antibiotik ali pod nož.

Saj ne rečem, gotovo je bolj sterilno in strokovno to opraviti pri kirurgu, a mars5 sprašuje, če kdo pozna kake naravne načine in sem pač povedala, kako si je moja prijateljica to pozdravila. A smem?
Totalen larifari!

20.10.08 19:23

Ja, totalen larifari. Zadeva gre v globino centimeter, dva, tri. In čez celo kožo, čez tako debelo tkivo je šla zadeva ven? Ne me basat. Če skalpel ne naredi luknje, luknje ni in nič ne more ven. Če absces poči, poči navznoter in pride do sepse. Meni je prvič, ko sem bila v zares groznem stanju, kirurg rekel, da bi lahko, če bi še malo čakala, tudi umrla. Poglej si malo na internetu, kaj je pilonidalni sinus in vedela boš, da je to, kar trdiš nemogoče. Da neka zelenjava ven potegne nekaj, kar je tako zelo globoko pod kožo. Luknje pa ni nikjer nobene. Pilonidalni sinus se navzven sploh ne vidi, ker koža ni odebeljena. Koža je samo vroča, ko je stvar akutna. In bulo je mogoče otipati. Sicer pa, če imate težave, pojdite k zdravniku in se ne hecajte. Jaz sem bila operirana trikrat, gospa zgoraj petkrat. Zakaj? Če bi polaganje paradajza vse rešilo. Japajade.
punce hvala za odgovore. Pa saj se ni potrebno tako jeziti. Prav je da vsak lahko pove svoje mnenje, izkušnje, opažanja. Totalen larifari- kaj nisi imela odprtinice med "krajcema" - je bilo pri tebi kot bula? Seveda se na ven vidi - naredi se kot majhna luknjica.
oprosti za zamudo, meni je pomagal amoksiklav in se je zadeva čisto umirila - tako je bilo drugič, prvič sem namreč prepozno prišla in so morali odstraniti.
paradajzek

21.10.08 13:24

Navedeno
mars5
punce hvala za odgovore. Pa saj se ni potrebno tako jeziti. Prav je da vsak lahko pove svoje mnenje, izkušnje, opažanja. Totalen larifari- kaj nisi imela odprtinice med "krajcema" - je bilo pri tebi kot bula? Seveda se na ven vidi - naredi se kot majhna luknjica.

Seveda se vidi navzven, mars5, ona očitno ni imela tega, ampak kaj čisto tretjega... Ja, tako kot si opisala, majhna luknjica, in tisti olupek je pač to odprl, toliko, da se je lahko začelo čistit navzven. Kot pa že rečeno, se tudi sama strinjam, da bo zadeva bolj temeljito opravljena pri zdravniku. Te domače variante bi prišle v poštev samo pri nekom, ki se res tako boji zdravnika, da raje sploh ne gre (tudi taki so, ja, ki te sinuse zanemarjajo po več let - no, v takih primerih je veeno bolje, da se zadeva sčisti vsaj tako, kot pa nikakor). Jaz sem pač povedala izkušnjo, kako si je kolegica to pozdravila, in to je vse.
Samo, da vam opišem še mojo izkušnjo! Isto kot vsi tukaj, neznosne bolečine, OBUP ker sem čez 4 dni šel na dopust (11UR leta).
Kličem zdravnika, ki je BTW moj najboljši kolega. On zadevo pogleda in pravi, da je to ena vlka jeba, da bo treba operirat in še po tem je sranje, ker obupno dolgo celi. Na koncu se dogovorima, da mi on napiše Amoksiklav, če pa ne bo boljše, pa bo treba na destinaciji operirat. Punca od kolegice zve, da baje trpotec (širokolistni) zadevo reši. Glede na bolečine si mislim,da gre ponovno za babje čenče. Žarek upanja mi vliva dejstvo, da je ta sodelavka tako "pozdravila" svojega moža. Obup naredi svoje in valjda gremo pred hišo nabirat TRPOTEc. Zadevo imam čez noč z bandažirnim trakom prilepljeno na bolečo oteklino. Naslednje jutro zadevo zamenjam za svežo in se odpravimo na pot. V Amsterdamu zadevo odstranim ker se je odlepla. Da ne bom v nedogled nategoval zgodbe. Prvi večer, po ogledu plaže se vrnem v hotelsko sobo. Ker me je zadeva skrbela, punco prosim če bi lahko pogleda dotično mesto. Prizor je bil menda zrel za kakšen ogaben film, smrad pa tudi. Temno vijolična, precej gosta sluz se mi je ulila po razporku, smrad pa milo rečeno nepopisen. S pritiskanjem na oteklino sem zadevo "molzel" še kakšne 4 dni, nakar je zadeva "izginila"! Amoksiklav sem seveda vzel do zadnje tablete.
Mene pa zanima ali je res potrebo predel sinusa po operaciji stalno depilirati-briti? To veste tisti ki ste sto imeli. Hvala in lp.(prosim čimprejšni odgovor
Pozdravljen,
4 leta sem se zdravila izključno kirurško za navedeno boleznijo. Vse so ti že opisali - postopek zdravljenja, celjenje....

Po določenih testih pa so ugotovili drugo diagnozo...MB. Verneuille...malo prečekiraj na netu, kar nekaj piše o tem. Je pa zelo težko postaviti pravo diagnozo....

V primeru vprašanj...piši! Se zdravim že 10 let...
Jaz imam pa grzne probleme z vraščanjem dlak na predelu spolovila.
Izgleda grozno, skoraj vse dlake so vraščene, vse me srbi, potem pa peče, polno malih bulic se vsakodnevno pojavlja in sedaj se je stvar že toliko razrasla, da so se dlake začele že po notranji strani beder vraščati.
Čisto sem zamorjena, ne vem akko naj se zadeve lotim.
Poskusila sem z raznimi kremami, šla na brazilsko depilacijo, nekaj časa stvar pustila pri miru, šla h kozmetičarki po nasvet, umivala s kamilicami, azala z ognjičevo kremo, Bepanthenom, kremo proti vraščanju dlak od Veeta,....pa nič ni pomagalo. Samo še slabše je.
Da ne omenjam, da zaradi tege nimam spolnih odnosov s partnerjem; zelo vpliva na mojo samopodobo in samozavest.

Lepo prosim, če ima morda kdo kakšen nasvet, je imel oz. ima takšno težavo, kaj narediti.

Hvala in lp
Vesna
Pozdravljeni.

Mene pa zanima potek celjanja sinusa.
Operiran sem bil konec januarja a mi še vedno teče ven.
Kirurg pravi da se samo čisti in da je treba samo redne preveze in čakati,drgače pravi je vredu.
Zanima me koliko časa se vam je to čistilo in koliko časa se vam je ta luknja zapirala.Rrekli so mi da stvar ni nevarna je pa dolgotrajna.
Bolečin ni kar me čudi .
Prosim čimprejšnji odovor.
Pri sinusu je sistem celjena takšen, da se rana ne šiva. Žal je to lahko dolgotrajen proces.
Priznam, da se mi tako dolgo, kot se vam, ni nikoli celilo. Smatram, da verjetno ni bilo dovolj radikalno odstranjeno vneto tkivo.
Predlagam, da ponovno stopite do kirurga.
Glede na izkušnje, ki jih imam z zdavljenjem te bolezni, se mi čas celjenja zdi absolutno predolg.

Lep dan!
Vesna,
če vam bo moj nasvet kaj pomagal:
kombinirano sem se zdravila pri kirurgu in dermatologu. Oba sta prišla do sklepa, da je vraščenih dlak manj, če se ne brijete, oziroma sta meni to odsvetovala.
In opažam, da imam poleti (ko je britje nujno) veliko več težav s tem.

Predlagam, da poskusite oziromo britje omejite na minimum (žal vem, da se v celoti temu ne da odpovedati).

Pilonidalni sinus

29.08.09 10:35

Lep pozdrav vsem. jaz sem bil prejšnji meseec celoten na bolniški, ker sprva misem moral sedet in na wc nisem šel dober teden in pol-dolga poterba. nato se mi je stvar predrla in je iz nje steklo kaka 2 decilitra gnoja, ki je smrdel katastrofalno. nato sem šel do zdravnika oz. kirurga, da je oteklino vrezal gor, da je lahko odtekal gnoj. mesec in pol po tem sem naročen na operacijo, da sčistijo ceotno območje, čez dva dni grem in zdravnik me je opozoril na dolgotrajno rehabilitacijo, celo par dni ležanja v bolnici.
jaz tudi sem mel ta problem. prvo vidim ko sem šou na wc da mam krvav papir... potem rečem mami naj pogleda pa je rekla da imam luknico za velikost buckine glavce.in sma midva to čistila z alkoholom in nekim prahom pa biološko raztopino pa nič bolše bolelo me ni nič ker je gnoj skoz tekel ven ni notri ostajal.potem sem šou šele po enem letu k zdravniku pa me je nadru ko prasca ka sm čako, pa sem reko da sm mislo da je kaki tur al pa kej pa jew reko da to nujno pod nož operiran sem bil 17.9.09 kjer sem bil dva dni v bolnici. rano se mi zašili in po 4 dnevih ven uzeli žive. potem sem šou domov in zdaj mi ven teče gnoj 2x na dan menjam gazo gnoj pa ful smrdi
Pozdravljeni.
Meni se je sinus pojavil že lani, vendar se mi je do pregleda stvar že umirila, vsaj bolelo ni več, zato sva se z zdravnikom odločila, da počakava, da se bolečina spet pojavi. In seveda se je. Čeprav pri meni ni opaziti luknjice, tako da se mi tudi ne cedi gnoj. Samo boli pač. Ker sem fizično precej aktiven me zanima, če je po operaciji predpisano dolgotrajno mirovanje. Dranaža je pač potrebna, kako pa je z fizično aktivnostjo pa tem, ko se rana že zaceli?
Hvala
jah morem rečist da sem biu na operaciji 17 september pa do danes se mi ni zacelilo če je odprtina. 1 mesec sem mogu striktno ležat bolel ko praa... in še zdaj boli zdravnik mi je reko da še 5 do 6 tednov celjenja tisto drenažo ko ti notr devajo vsak dan v bolnici ful boli ko ti ven vlečejo pa tko msn mam senker17@hotmail.com če kerga zanima mu povem pač iz izkušn
Mene je isto to matralo pred dvema tednoma, sprva se je pojavila bolečina v bližini trtice, potem oteklina in ta oteklina se je iz dneva v dan večala, čez par dni je bila že dokaj velika bunka, bolelo pa tudi zelo, nisem mogel normalno ležati, kaj še sedeti. Kakorkoli, bral sem malo tu po forumu in nisem vedel ali bi šel k zdravniku, saj jih ne maram kaj preveč, sploh pa mi ni dišala operacija. Odločil sem se, da bom sprva poskusil z obladki in čez par ur se je to predrlo. Kri in gnoj, pa še smrdelo je zelo. Gor sem dal gazo in zalepil, parkrat na dan sem to previjal, ta gnoj je odtekal ven še kak teden potem pa se je vse pozdravilo. Skratka, kar želim povedati, če ni smrtno nevarno ne rinite za vsako stvar k zdravniku, če lahko po lažji poti rešite, kako pa mislite, da so včasih te težave reševali?
Jaz imam z tem probleme pol leta-mogoče malo dlje. Najprej sem opazil na toalet papirju kri-grem do zdravnika in moja smešna zdravnica reče mogoče imaš hemeroide in ji povem ma kake hemeroide me pregleda in nič ne opazi. Je pa bila cist mala razpokica med ritnicam pri trtici...po kakem mesecu se mi je na ritnici naredila se ena luknjica malo vecja in zdaj mi ze iz dveh luknjic tece gnoj...in vsak dan si po 3x povijem, da mi ne predre skozi hlače gnoj...TAKO, DA NE PAMETOVAT-ČE SE NE GRE NA OPERACIJO SE TO SAMO ŠIRI!!!pA OČITNO JE TAK, DA DLJE ČASA SE ČAKA VEČ LUKNJIC SE NAREDI, KER GNOJ PRITISKA IZPOD KOŽE NORMALNO...komaj čakam,da se rešim tega sranja-,ker to me dobesedno jebe u ziv mozek-kljub temu, da si dam gor gazo in zalepim si vedno pogledam vsakih 15min,da ni ki gnoj sel preko-pa se psihično jebe u ziv mozek ta pilonidalni sinus... Čakal sem do danes in danes sem se naročil tako, da grem 5.11 na operacijo.
Jaz sem na začetku mislila da je mozolj in sem ga velikokrat stiskala ampak tako bolečega občutka še nism občutila.Gnoj mi je tekel iz ene velike luknje,pod to pa imam še več kot 10 malih ki mi je teklo iz njih. Čez čas se je začelo večati in bolj boleti,zato sem obiskala zdravnika.
On me je takoj naročil za operacijo v splošni anestaziji. ko so mi prerezali se mi je čez 3 tedne zacelilo in ponovno zagnojilo, tako so mi prerezali še enkrat. zdaj mam antibiotike in se mi ponovno gnoji..čakam pa na operacijo ki jo imam šele čez 2 meseca, kjer mi bodo prerezali 10cm,da bodo vse spravili ven,saj je hudo vneto. Upam da bo kmalu konec vsega saj je hudo nadležno, ker ne morem spati na hrbtu in se nasloniti na noben stol. Lp. :)
mellchie

03.12.11 13:49

Tudi js sm mela pilonidalni sinus .. sprva nism vedela zakaj se gre mislila sem da je samo mozol .. nato ko je začela ta bula rasti in rasti nisem mogla več ležati stati hoditi na to sem odšla do svojega zdravnika na kar mi je odgovoril da imam raka... dal mi je napotnico za v bolnico jesenice.. nato sem odšla na jesenice najprej je bil pregled kirurg mi je povedal da imam pilonidalni sinus in da je tukaj potrebna kirurška pomoč. Naslednji dan se prišla nazaj v bolnico čakala sem na operacijo 5 ur v čakalnici .. nato mi je počla velika bula .. ko so videli da mi je počla bula so takoj ukrepali .. operirali so me lokalno čeprav brez enekcije ampak naživo in morm vam priznati da sem se predrla .. ker ko ti nekaj na živo delajo je zelo boleče .. šivali mi niso nič .. ker danes se to več ne šiva ampak se pusti da se izcedi ... kolikor se le more. Nato sem dobila antibijotike amoksiklav in naročena sem bila čez 2 dni kontrola .. če je vse vredu .. čez kake pou leta se jee začelo pojavlati nazaj .. in je samo od sebe počlo odšla sm v bolnico kjer naj bi se dogovarjali za nowo operacijo ... in na vsake tolk cajta se mi pojavla zdej nazadnje se mi je pojavil sinus ampak nism mela bule ampak bolečine res za umret .. bomo videli kaj bo upam na najbolše
48454541548

03.12.11 14:16

Tudi js sm mela pilonidalni sinus .. sprva nism vedela zakaj se gre mislila sem da je samo mozol .. nato ko je začela ta bula rasti in rasti nisem mogla več ležati stati hoditi na to sem odšla do svojega zdravnika na kar mi je odgovoril da imam raka... dal mi je napotnico za v bolnico jesenice.. nato sem odšla na jesenice najprej je bil pregled kirurg mi je povedal da imam pilonidalni sinus in da je tukaj potrebna kirurška pomoč. Naslednji dan se prišla nazaj v bolnico čakala sem na operacijo 5 ur v čakalnici .. nato mi je počla velika bula .. ko so videli da mi je počla bula so takoj ukrepali .. operirali so me lokalno čeprav brez enekcije ampak naživo in morm vam priznati da sem se predrla .. ker ko ti nekaj na živo delajo je zelo boleče .. šivali mi niso nič .. ker danes se to več ne šiva ampak se pusti da se izcedi ... kolikor se le more. Nato sem dobila antibijotike amoksiklav in naročena sem bila čez 2 dni kontrola .. če je vse vredu .. čez kake pou leta se jee začelo pojavlati nazaj .. in je samo od sebe počlo odšla sm v bolnico kjer naj bi se dogovarjali za nowo operacijo ... in na vsake tolk cajta se mi pojavla zdej nazadnje se mi je pojavil sinus ampak nism mela bule ampak bolečine res za umret .. bomo videli kaj bo upam na najbolše
negasrat

15.12.11 20:13

Sem eden od tistih ki imamo probleme s tem sinusom. Torej moja zgodba je taka, sinus semi mel že približno leto ne da bi sploh vedel. imel se bulico, ki pa me ni bolela in tudi ni nič teklo ven. Zadnje leto pa mi je teklo in sem šel parkrat k zdravniku. Šele pred kratkim sem se odločil za operacijo ki sem jo prestal 13.12.2011. Bil sem potem še eno noč v bolnici, sedaj sem že doma.napotki iz bolnice so bili samo redno tuširanje v rano in nošenje vložka če ne želim imeti umazanih gat :) Danes sem bil tudi pri svoji zdravnici in mi je dala fiziološko raztopino s katero naj si rano umijem 2x dnevno. Upam da se mi čimprej zaceli in nikoli več ne ponovi, ker je bedno. Mogoče kako je z športom in to zadevo po operaciji. Kirurg mi je reku, da lahko že čez par dni športam, splošna zdravnica pa mi govori, da ni govora o športu preden se ne zaceli. Torej kakšne imate izkušnje s tem?
Johanson

05.01.12 15:07

Pred kratkim sem operiral to zadevo in se mi rana celi že 1 mesec in pol. Še vedno mi občasno priteče malo gnoja oz. krvi. Ugl. res ni druge kot to operirat. 1 dan bolnice...2 meseca bolniške
negasrat

14.02.12 09:53

Torej imel operacijo 13.12.2011 danes smo 14.2.2012, rana je še vedno odprta, gnoj še vedno malo teče, ni več bolečin tako da vsaj lahko normalno funkcioniram in športam. Zgleda se bo celilo še kak mesec :)
Dejan 1981

19.03.12 08:19

Pozdravljeni,

pri meni pa se je boleča oteklina pojavila med trtico in onusom, oz. bližje slednjemu. Gre za odebeljeno kožo, ki pa je normalne barve. Boli edino če jo potipaš. Vem, da bo slišati neumno in neodgovorno, ampak enostavno me je strah iti k zdravniku, saj sem aktivni kolesar in nebi rad zamudil pol sezone.

lp
Igor M88

15.06.12 22:43

Zdravo svima, slabo govorim slovenski (ali trenutno zivim na Bledu) pa cu ipak ovako pisat, nadam se da razumijete. Naime imam istih problema s pilonidalnim sinusom, u Decembru 2011 sam bio u hitnoj na Bledu odakle su me za 2 dana uputili na pregled na Jesenice, za 2 dana se sve smirilo i kad sam bio u bolnici na Jesenicama rekli su mi da se ne moram operisat, jer se to smirilo. Posle toga u Martu 2012 se to opet upalilo, nisam isao doktoru i povuklo se za 5 dana. Sada evo opet imam problema, osjecam da pocinje da natice opet, i pocinje da me boli! Jos necu da idem na hitnu jer mozda se i smiri, ukratko, koliko se ceka na operaciju? I jel se to radi pod anestezijom ili bez, na Jesenicama su mi rekli da se to radi sa anestezijom, ali citajuci vase postove vidim da su nekim to radili i bez anestezije, na sta ja nikako ne bih pristao? Hvala na razumijevanju, nadam se brzom odgovoru, Pozdrav svima, Igor
Zdravo svima.Igore druge ti nema nego na operaciju.Ja sam je odgadao 5 do 6 god. i opet zavrsio na stolu.To je takva bolest da je uvijek prisutna ali nekad boli vise a nekad manje.Znam da ti se neda i bojis se itd ali to je mus koji moras napraviti i sto prije odes to bolje za tebe.Ja sam operiran 13 7 2012 na parmovi 51b.Operacija ne boli nista a osoblje je prijazno tako da ne cekaj nista i idi.Senid..
Incognito

01.02.13 19:53

Tale post si obvezno prebrati če imate problem s pilonidalnim sinusom, posebej če traja dlje časa...

Na polikliniki vam zadevo samo začasno rešijo (dejansko "prva pomoč") , kar nekaterim pomaga, nekaterim pa ne, zato če ste med tistimi ki se jim sinus ponovi-ne čakajte na ponovno vnetje ampak redno opazujte oz. prosite koga da vam pogleda to mesto. Če opazite luknjice, pojdite k osebni zdravnici, prosite za napotnico k proktologu, pojdite na Parmovo ulico v Ljubljani (kirurški center Iatros), naročite se na pregled pa vas bojo poštimal. V mojem primeru so opravili radikalno ekscizijo celotne fistule/fistul 9.1, danes so pa na pregledu postrgali dno rane, kar se bo delalo na približno 14 dni in to je zagotovo daleč najbolj učinkovita metoda! Sam sem tudi zaposlen v zdravstvu in sem seznanjen z zadevami, tako da to je resnično super zadeva. Na operacijo pa sem čakal nekje dobra 2 meseca.
Danes sem bil na polikliniki, pilodinalni sinus, kirurški poseg pod splošno anastezijo. Povedati moram da smo pred enim letom vnetje na istem mestu pozdravili z antibiotiki, a se je zadeva pred nekaj dnevi kar naenkrat razbohotila, tako da je poleg sedenja tudi hoja postala nevzdržna. zadeva se je naredila le nekaj cm nad anusom.
trenutno se počutim kar v redu, kake hude bolečine ni, preventivno pa sem vzel lekadol.
kako se bo zadeva zdravila oziroma celila pa vas bom sproti obveščal.
l.p.
Sašo
Navedeno
sasho
Danes sem bil na polikliniki, pilodinalni sinus, kirurški poseg pod splošno anastezijo. Povedati moram da smo pred enim letom vnetje na istem mestu pozdravili z antibiotiki, a se je zadeva pred nekaj dnevi kar naenkrat razbohotila, tako da je poleg sedenja tudi hoja postala nevzdržna. zadeva se je naredila le nekaj cm nad anusom.
trenutno se počutim kar v redu, kake hude bolečine ni, preventivno pa sem vzel lekadol.
kako se bo zadeva zdravila oziroma celila pa vas bom sproti obveščal.
l.p.
Sašo

evo gremo naprej s poročanje. danes je šesti dan po opreraciji, kakih večjih bolečin ni, vendar je luknja zelo velika, najtežje je sedeti. Žena je slikala lukno in mi pokazala sliko in povem vam da je res velika luknja. Ker se je spet začelo gnojiti, imam danes že drugi dan v luknji Alginat, ki očitno pomaga. Vsaj tako je bilo rečeno danes na previjanju. Jemljem antibiotike. Na polikliniki so zapisali, da predlagajo pregled pri proktologu, saj sumijo na fistulo. to naj bi bila nekakšna povezava med zagnojenim sinusom in črevesom če sem prav razumel. bomo videli kako bo naprej.
sašo
sasho eno vprašanje... kako velika je luknja po operaciji? in kaksna je bila tvoja pred operacijo?
imam pilonidalno cisto
nimam nobenih bolečin
zanima me če grem lahko na morje
seveda pred operacijo
hvala
no bom pa se jz svojo zgodbo povedal. opazil sem da se mi je iz trtice zacel cediti ven gnoj,vendar nisem imel nikakrsnih bolecin...takoj sem odsel do zdravnice nakar mi je povedala da imam vrasceno dlako in da bom moral na operacijo....dala mi je napotnico za polikliniko v ljubljani....naslednji dan sem odsel v polikliniko in imel sem sreco da je tam bil zaposlen moj sosolec iz srednje sole...rekel mi je da je bolje da grem to zadevo operirat na parmovo k proktologu. povedal je tudi da so na polikliniki le urgentna ambulanta in nebi oni to tako naredili kot tam. no pa sem odsel na parmovo....bil sem operiran 28.6.2013...operacija ni bila strasna...razn tiste inekcije za lokalno anestazijo....fajn zapeče... kar se tice previjanja ni bilo potrebno da hodim k svojem osebnem zdraviku...sem to delal sam. na gazo sem namazal dermazin in si jo porinil noter v rano. tako so mi seveda oni povedali. no to sm naredil 3x na dan, umes sem pa rano fajn stuseral....danes sem bil na pregledu pri njih...in je blo zlo grozno, zato ker mi je iz rane spraskala tiste odmrle celice, da se nebi rana prehitro zaprla...no to pa moram priznat da me je zelo bolelo ampak je trajalo samo eno minutko. nasledni pregled imam 26.7 2013... danes po dveh tednih sem se vedno na bolniski, ampak je iz dneva v dan boljše. tako da planeram da bom nasledni teden ze delal.... Rana pa naj bi bila odprta vse skupaj nekje okoli 2 meseca pravijo zdravniki. ce koga se kaj zanima mi lahko pise na saso.jov3@gmail.com rade volje pomagam :)
Malo brskam po spletu in vidim, da je teh primerov kar nekaj. Sam sem bil včeraj že tretjič operiran zaradi vnetja pilonedalnega sinusa. Prvič pred tremi leti in čez en mesec še enktar ker se mi je zadeva ponovila.

Prvič ko sem dobil vnetje sploh nisem vedel kaj se dogaja, mislil sem, da je kakšen mozolj. Čakal sem in čakal, stiskal, mazal z raznimi kremami vendar brez uspeha. Čakal sem tako dolgo, da so bile bolečine že neznosne in dobil sem vročino.
Končno sem se odpravil k zdravniku, ki mi je povedal, da imam vnetje pilonidalnega sinusa in da bo treba na operacjo.

Operacija je potekala pod splošno anestazijo, vse skupaj traja kakšnih deset minut. Naj povem, da je zadeva neprijetna vendar vse skupaj ni nič strašnega.Eno uro po operaciji greš lahko že domov. Bolečine prve dni so prisotne vendar se da zdržati tudi brez kakšnih protibolečinskih tablet.

Predlagam da kdor ima vnetje naj se odpravi k zdravniku čimprej, manjša luknja in hitrejše okrevanje.
Prvič sem bil na bolniški dva meseca. V izvidu pa je pisalo "luknja velikosti večjega oreha"

LP
Pozdravljeni ,
Jaz imam isti problem. Najprej oz. do vciraj sem mislila da je tur saj mi je blo pred 2 leti pri prvem pregledu to receno. Osebna zdravnica me je poslala na operacijo vendar mi ga je pred obiskom stisnila tako da kirurg ni imel kje zarezati. Takrat je bilo cca pou leta ok po antibiotikih. Zadnje leto pa pou se mi ponavlja .. imam ga tudi po 2x na dan.. bula poci izcedi se vn gnoj pa se spet nrdi.. vcasih se ki naredi v 2 urah in poci..imam ga po cca 4x na teden. Vciraj sm dobila napotnico za operacijo. Zanima me ali gres poopracijo isti dan domov ali ostanes v bolnici?
Pozdravljeni,

Sem sedaj vse te poste prebral, ker imam namreč tudi jaz to zadevo. Vse se je začelo že pred dobrima dvema letoma. Delam po tujini in smo ravno takrat imeli zelo naporen Remont v Rafineriji, ki je trajal en mesec in takrat mi je stvar začela rasti z dneva v dan, bolj in bolj, ter bolečine...kakorkoli pridem nazaj v SLO, takoj k osebni zdravnici, ki pa me je "pomirila", je rekla da je to "normalno", da se to dogaja in da ni nič hudega in me je seznanila s procesom (tako kot ste mnogi opisali glede dolgotrajnega zdravljenja...ipd.), ter kot drugo opcijo omenila, da lahko tudi zadevo pustimo zaenkrat in da zna iti nazaj in TAKO se je zgodilo. Vse sem pustil, malo pobrskal po netu doma (tudi prav tale forum/to temo) prebral pred dvemi leti. Kaj naj rečem, čudežno je zadeva res šla sama od sebe nazaj. Aha, pozabil sem rečti, da sem bil takrat tudi bolan/gripa in sem dobil tisti dan od zdravnice Hiconcil, katerega sem do konca pojedel, se vrnil nazaj na delo v tujino in opazil da gre stvar nazaj, res sem bil presrečen! In ves ta čas je bila bula sorazmerno majhna, odvisno od naporov se je spreminjala in letos Septembra sem začel na veliko trenirati z programom Runtastic - kolesariti in tečti ter telovaditi (skleci, trebušnjaki, počepi) in ta Runtastic vse lspo beleži ...in to sem od začetka skoraj vsak dan počel, sedaj pa proti koncu leta pa vsak dan res ekstremne treninge po 30 km kolesarjenja in 10-15 km teka na dan, ter ostalo in sedaj se je ta zadeva spet razširila toliko, da ko sem vsako večer po teku šel na trebušnjake je bila bula tako velika in boleča, da sem si vsak dan podlagal ekstra preložene hlače ali natikače in podobno pod zadnjico... sedaj sem spet v SLO za praznike in jutri zjutraj ob 7:50h naročen pri osebni zdravnici. Do danes (tega večera preden sem začel brati vaše poste/izkušnje) sem bil prepričan, da grem na operacijo, AMPAK ko to vse prebiram bom se poskušal z osebno zdravnico dogovoriti, da poskušava rešiti zadevo kako z antibiotikom, ker to kaj ste vi vsi "velika večina vas" vse doživljali je res katastrofa in se mi je želodec že obrnil, ko si sebe v teh mukah predstavljam. Sami veste, da je kriza z delom v tem času, jaz pa imam zagarantirano delo v tujini, če se vrnem po Novem letu, drugače pa bo veliko vprašanje in si res ne morem privoščiti bolniške (sam sem računal na 2.tedna bolniške - do 13.01.2014 da se vrnem na delo in se tako že dogovoril na delu), ampak bom se sedaj, če se bo le dalo poskušal pozdraviti kako drugače! Pri meni namreč ta bula/rana ni odprta in nič nikoli ni iztekalo... še zdaj mi je žena enkrat pogledala natančno in posvetila in ni nobene luknjice videt...huh bom jutri videl, kaj bo moja osebna zdravnica rekla... pa še javim kaj. Lp
tejjaaaaa

08.01.14 11:34

Živijo,

jaz sem mela isti problem, samo ti priporočam da si uzames dopust bolnisko ali karkoli, saj je to gnojno notri strdek gnoja in prej ali slej ti bo počil, prej ko rešiš bolše je, ker enkrt ko ti poči ti žal ves gnoj sam ne more steč vn, poči pa lahko po enem letu več ali manj je odvisno meni se kar kasno leto delal sem najprej mislila da je od udarca.
jaz sem bila pri kirurgu in je sam rekel da je operacija potrebna takrat ko ni vnetja in je čas okrevanje 3-4 tedne. antibiotiki so en drek.. je zacasna resitev ne dolgoročna.

Lp, T
lp.jas sem imel isti problem,in sem se spravljal k zdravniku 3 leta.bolelo me je samo včasih ko se je vnelo ampak je nastala rana in sem bulo stisnil pa je šel gnoj ven.ampak zacelilo se ni.v ponedeljek 13.1.2014 sem bil na operaciji in so mi odstranili del tkiva,in spodaj so pustili luknjo da se čisti kar je notri....sedaj hodim na preveze vsaki dan,in tudi sam si devam nove gaze če grem na blato,prej seveda dobro očistim.....mogoče kdo ve s čem rano najbolje čistiti da nebi prišlo do vnetja??????? ali so kamilice najboljše???.hvala za odgovor
Js tudi sem bil že na operaciji zaradi tega ene 3 lete nazaj ampak očitno se mi je ponovilo. večkrat me boli pri sedenju in ležanju na hrptu. ko grem na blato zraven tudi krvavim učas zelo učas majn. bil sem že na pregledu in je rekla dohterca da se bo zacelilo in se ni počasi me strah postaja če bo še tok fejst tekla kri :) uglavnem mažem si z kremo bepanthem neč ne pomaga. upam da še bom preživel 2 mesca takrat bom šele lahko šou spet na pregled
Hej hoj, pri 14 letih sem dobila bulo in dolocili so mi pilonidalni sinus, prej kot gres h dohtarju manj dela bo. Sedaj sem stara 17 let. V tem casu se mi je ponovilo ze 5x. 3xlokalno, 2x splošno in 1xsem ostala 1noc v bolnisnici. Vsakic so mi dali analgetike in amoksiklav da ne pride do infekcije. 4x so mi pustili odprto in sem hodila na preveze. Celilo se je vsakic 1mesec, lezanje na hrbtu, nic sedenja, nic bolelo le dolgo in dovgocasno okrevanje. Ne pomaga nobeno sranje od mazil. Meni dajejo trak v rano z fiziolosko raztopino.
mavrica 123

21.07.14 11:40

Jaz imam nad trtico neko bulo iz katere mi teče neka krvava vodena tekočina vendar me ne boli. Včasih se mi to zaceli da mi skoraj da nič več ne teče včasih pa teče kar zelo pa zanima me če grem na operacijo bom tam skoz noč??
Avtor: Naslov teme:
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 3 krat 4?