Al' prav se piše ...?

Ste v dilemi, kako pisati, z veliko ali malo začetnico, skupaj ali narazen, vejica preveč ali premalo, zakaj vejica? Ugibate o nastanku in pravilnem zapisu besede? Niste prepričani, ali je stavek pravilno tvorjen? Imate težave z razumevanjem besedila? Na forumu lahko dobite odgovore na svoja vprašanja ali izmenjate svoje mnenje z drugimi.
Apostrof (opuščaj) je na isti tipki kot vprašaj, isn't it?

(vejica je pa na isti kot dvopičje :))
Odvisno od tipkovnice. Enkrat sem bila prisiljena uporabljati francosko in nisem znala nič napisati, ker so vse črke pomešane, številke so le na desni strani, s pikami, vejicami, apostrofi in podobno "navlako" se pa sploh nisem imela časa ukvarjati (olajševalna okoliščina zame je, da je naslovnik maila najbrž lahko sklepal, da sem tujka, tako da si poleg vseh napak, ki sem jih že tako najbrž naredila, lahko privoščim še to, da ne znam pisati apostrofov :-)).
Ali pa v okencu Simboli.

Bob

Re: kje na tipkovnici.....

23.06.09 18:51
in zakaj ne brišete 100%-nega spema?
kr nekdo

13.11.12 16:34
kak se na tipkovnici naredi opuščaj?
sej zgorih piše sam ni razumljivo vsaj js ne razumem
prosim za odgovor
nujno!!
nujn

13.11.12 16:35
kak se na tipkovnici naredi opuščaj?
sej zgorih piše sam ni razumljivo vsaj js ne razumem
prosim za odgovor
nujno!!

14.11.12 10:52
Opuščaj ali apostrof je na tipkovnici na isti tipki kot vprašaj (zgoraj desno), in to pod vprašajem. Prikličeš ga s pritiskom na tipko, na kateri je označen tudi vprašaj (vprašaj pa prikličeš s kombinacijo tipk shift + vprašaj).

Nataša Purkat,
moderatorka foruma Al' prav se piše

Lektor'ca | www.lektorica.si | info@lektorica.si
Lektorsko društvo Slovenije | www.lektorsko-drustvo.si

Prosim, uporabljajte iskalnik!

Avtor:

Naslov teme:

Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 7 krat 8?