Ženski in Moški čvek

Kaj menijo ženske o moških in kaj moški o ženskah? Kje tičijo razlike in kje podobnosti med spoloma? Ali smo res ženske z Venere in moški z Marsa?
A je kje kak link, na katerem bi našla naloge iz fizike za 8. razred devetletke? No, če imate kak nasvet kako knjigo naj kupimo, bo tudi prav prišel.

Hvala!
upam da bo tale link delal

http://www2.arnes.si/~osngso3s/virtual_fizika.htm

Za nasvete se pa tudi jst priporočam, ker nam fizika ne gre in ne gre...
nisi edina pri nas tudi ne.
Mojca, hvala za link.

Sicer pa kaže, da nas je kar nekaj, ki nam fizika ne gre.

Hm, kakšen pa je vaš pristop k fiziki, da ne postane še večja nadloga, kot že itak je?
Maja, po pravici povedano, ne vem več kakšen pristop naj uporabim, ker se hčeri fizika enostavno gabi. Poskusili sva iti skozi vaje, ampak je nastala težava, ker je knjiga zelo slabo napisana in tudi jst se ne spomnim več vse snovi iz fizike. Ni problem tam kjer so izračuni, ampak sile na klancu...joj...

Tako da sem že kar malo obupala in se odločila da bom najela inštruktorja, da ji vse skupaj razloži.
niste edini,ko vam fizka ne gre....
jst je sploh ne razumem -,-
Navedeno
Nushicu

ja, saj se vidi, da ne, pa še kaj drugega očitno tud ne... ker greš odpirat 3 leta staro temo z naslovom naloge iz fizike za 8. razred.
si lahko misliš, da je avtorica teme, zdaj že krepko v srednji šoli... ti pa še kar v 8. razredu :))))))
Navedeno
Mamita

uciteljska.net

hehe...ti že veš:))))
Fizika seveda ni moje področje, poznam pa stran, kjer si morda lahko pomagajo.
Verjamem, da ti fiziko bolje obvladaš ;))

aja, pa " b žur" sem pozabla zaželet...
Poznam - knjiga je napisano izredno, izredno slabo razumljivo. Denar za njo so pa hoteli dobit, ej za crknit to slovensko šolstvo!
sam sem dolgo instruiral fiziko in, ce se malo pohvalim, mi je slo kar dobro... in tudi ponavadi sem se ukvarjal s ucevni, ki so imeli popravne izpite. in od 26, ki sem jih ucil, jih je 25 naredilo...

tako da instrukcije so fina zadeva, samo je treba izbrat primernega instruktorja s pravim pristopom...
men tale fizika dela težave in prosim če mi kdo mal razloži na mail zan.ronaldinho@gmail.com ker tole pa je res polom hvala za mail
lp žan
Tudi naša osmošolka je včeraj pisala fiziko. Vse tele sile in zakone sta z očijem dva popoldneva "v živo " preverjala. Glej ga zlomka, tes je bil kar nekaj mimo, od pretvarjanj enot do tega, da je bil pred stolpinco narisan avto pa so morali določiti, koliko je stolpnica velika, pa ...

ko je prišla domov je rekla, da je fizika kar nekaj.

Starejši dve, ki sta sicer že na fakulteti sta gledali knjigo fizike najmlajše in obe izjavili, da je ta knjiga kar nekaj.

No, upajmo da nam tale fizika "zalavfa".

Marjana
Navedeno
MajaBo

Tudi naša osmošolka je včeraj pisala fiziko. Vse tele sile in zakone sta z očijem dva popoldneva "v živo " preverjala. Glej ga zlomka, tes je bil kar nekaj mimo, od pretvarjanj enot do tega, da je bil pred stolpinco narisan avto pa so morali določiti, koliko je stolpnica velika, pa ...

ko je prišla domov je rekla, da je fizika kar nekaj.

Starejši dve, ki sta sicer že na fakulteti sta gledali knjigo fizike najmlajše in obe izjavili, da je ta knjiga kar nekaj.

No, upajmo da nam tale fizika "zalavfa".

Marjana

Problem je v tem, ker naši učitelji v svojih učencih/dijakih/študentih iščejo neznanje in ne znanja. Dokler bo tako, se slabo piše našim otrokom in nam kot staršem.
Kakšen vzgled pa ste svojim otrokom, da ne znate niti snovi iz osnovne šole?!
Dej lejga ti se pa nedeli pametnega že tk majo ljudje druge težave v življenju normalno da so pozabli sej se vse enkrat pozabi zdej bojo vsak dan ponavljali fiziko dokler njihov otrok nebo 8. r?? MiSLIM DEJ MAL LOGIČNO RAZMIŠLI
ti malo logično poglej...kdor ne zna ni pozabil...samo izgovor:)
Navedeno
aMYYY

Dej lejga ti se pa nedeli pametnega že tk majo ljudje druge težave v življenju normalno da so pozabli sej se vse enkrat pozabi zdej bojo vsak dan ponavljali fiziko dokler njihov otrok nebo 8. r?? MiSLIM DEJ MAL LOGIČNO RAZMIŠLI

Če odpreš učbenik iz osnovne šole, pa nisi sposoben doumeti, kaj not piše, je to znak dolgoletnega zanemarjanja intelekta. Če pa se nisi pripravljen tega, kaj not piše, naučiti in to razložiti svojemu osnovnošolcu, pa je to za mene zanemarjanje otroka!
Ma ni problem s fiziko (čeprav je učbenik katastrofa - vaj skoraj ni), problem je v nezainteresiranosti učencev in v šolskem sistemu. Nekaj let nazaj, če je otrok dobil slabe ocene so starši verjeli učitelju, da otrok pač ne zna; sedaj pa je učitel kriv, ker ne zna otroku podat snovi.
Mimogrede, inštruiram mat in fiziko.
Pa polno uspehov.
čebelica MAJČICA

Re: Naloge iz fizike za 8. razred devetletke

03.03.10 16:50

lep pozdrav!
ja še ena se vam je pridružila, ki vam fizika ne gre oz. ne diši.
Naj povem , da so učbeniki res zelo slabo napisani narejeni....že samo zato bi lahko bi bili lažji ker je to najtežji predmet v šoli!
sicer pa pri izdelavi učbenikov (moja prva fizika1) sodelujejo učitelji, saj, naša učiteljica je sodelovala zraven.....
poleg tega pa učitelji še tako zakomlicirajo snov!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lp.
Ne strinjam se s tabo AMYYY
Navedeno
AMYYY

SomeoneTooCoolForYou<3

Re: Naloge iz fizike za 8. razred devetletke

28.04.11 12:19

Navedeno
Bibita_Melita
Navedeno
Nushicu

ja, saj se vidi, da ne, pa še kaj drugega očitno tud ne... ker greš odpirat 3 leta staro temo z naslovom naloge iz fizike za 8. razred.
si lahko misliš, da je avtorica teme, zdaj že krepko v srednji šoli... ti pa še kar v 8. razredu :))))))

sam kak si pa lahka ti bibita_melita zatežena! pač je šla gledat po vajah za fizko, našla ta forum pa neki napisala? in? ja, js sm še kr u osmem razredu, vem da avtorca te teme ni več, pa usejen pišem sm. in? ojoj no! pač nekateri poguglamo, pa nam tako stran vn vrže. nism drugač redna obiskovalka! dej nehi s takimi, ko nisi kul.

aja, tut men fizka ne gre, tak da ja:D
Navedeno
SomeoneTooCoolForYou<3
Navedeno
Bibita_Melita
Navedeno
Nushicu

sam kak si pa lahka ti bibita_melita zatežena! pač je šla gledat po vajah za fizko, našla ta forum pa neki napisala? in? ja, js sm še kr u osmem razredu, vem da avtorca te teme ni več, pa usejen pišem sm. in? ojoj no! pač nekateri poguglamo, pa nam tako stran vn vrže. nism drugač redna obiskovalka! dej nehi s takimi, ko nisi kul.

ane?:)))))

se mi kar zdi, da nisi :)))
Navedeno
SomeoneTooCoolForYou<3

Kot uvod (upam, da vsaj angleščina malo »gre«):
      nickname
      Etymology
      Middle English nekename (“nickname”), alteration (due to an incorrect division
      of the words an ekename as a nekename) of previous ekename (“nickname”)
      from eke (“also, additional”) + name (“name”). Compare Old Norse aukanafn (“nickname”).

Ob tako dolgem in pomenljivem vzdevku (nickname: SomeoneTooCoolForYou<3,
v katerem jeziku že? ;), kot (nefizikalni!) daljši izziv še – supercalifragilisticexpialidocious
(ki ima 34 črk!). Hm, kaj to že pomeni?

Ni neka posebna vrlina in še manj junaško dejanje, ker se ni tako težko hvaliti z (ne)znanjem fizike. Vendar, bolj kot ne, je »zanimivo« vprašanje: zakaj fizika (in, žal, ne le fizika!), še po tolikih letih, ne »gre«?

Sam izraz »gre« ni najboljši, ker fizika ne »hodi«, čeprav obstaja fizikalna razlaga gibanja, pa tudi samo »hojo« se dá dokaj dobro razložiti s pomočjo fizike. No, na ta način tudi fizika lahko »gre«. Podobno je kot pri otroku, ko se plazi in je oprt na vse štiri okončine – zelo stabilen. Da se dvigne in »shodi«, je potreben čas, in od začetka še nekaj negotovega lovljenja ravnotežja, ki je tudi odvisno od vsakokratnega usklajevanja (fizikalnega) »težišča« …

Ta izjava, da fizika komu ne gre, sploh ne drži, ker marsikaj tega, kar je v učbenikih, živimo in doživljamo v vsakdanjem življenju. Drži pa, da se tega ne zavedamo, še manj na to pomislimo in si še najmanj, s pomočjo nekakšnih (kdo si jih je le »zmislu«? ;) obrazcev in pravil, to razlagamo na preprost in razumljiv način. Že ko se z neznansko hitrostjo na kolesu zaženemo v kakšen ovinek in končamo v obcestnem grmovju, nismo se ravno zavedali, da delujejo neke sredotežne in sredobežne sile. Posledica – zvito kolo in razbita kolena. ;(

Aha, kaj pa so te »sile«? Če še začnem s tem (sredo)»težiti«, se zna zgoditi, da mi kdo začne (sredo)»bežati«, jaz pa ne bi rad bil kriv za – trd pristanek …

In opozorilo: Nikar in nikoli si ne zapomnite tistega, česar ne razumete (čeprav to živite ;).
Raje se naučite in si razložite! Saj ni tako težko! Posledično (tudi ›fizikalno‹), življenjenje
zna biti ali bo – veliko lažje.

Še kakšno vprašanje?

Aha, zdi se mi, da tudi slovenščina pretirano ne »gre« ali vsaj še ni dobro »shodila«? ;(

Kaj bomo pa zdaj? — Tut jst newm! A sm še tko blazn kul? ;(

;)))
Hmmm...čeprav imaam matematiko 4 , imam fiziko komajj na 4 , povem vam da je vse oddvisno od učitelja ki te uči določen predmet če imaš bolanega predmet ni tako zanimiv...:(

JEBEŠŠ TO SRAANJEE!!!!!!!!
a mogoče veste če se dobi kakšen zvezek za vaje o fiziki!..nujno bi rabla in sicer za 8 razred:))
hvala!

Avtor: Naslov teme:
  • Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, doc, pdf, xls,
  • Datoteka ne sme biti večja od 1000 KB
  • Dodate lahko še 3 datotek
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 6 plus 10?