Starši in otroci

Za naše navihance je potrebno biti iznajdljiv, domiseln, ustvarjalen, igriv, vesel, nasmejan, iskren, vztrajen, včasih zaskrbljen ... Preberite izkušnje in zaupajte svoje.
OELK

VODENE KOZE- NORICE

15.02.09 09:52

LEP POZDRAV VSEM MAMICAM,
IMAM TRI IN POL LETA STAREGA SINKA IN PREJŠNJI ČETRTEK SMO UGOTOVILI, DA JE NAŠ MALČEK "DOBIL" VODENE KOZE.
RAZEN TABLETK CLARITINA MU NE DAJEM NIČESAR.
VSI V MOJI OKOLICI PRAVIJO, DA SE OTROK Z NORICAMI NE SME UMIVATI IN KOPATI.
VENDAR IMA SEDAJ ŽE POSUŠENE KRASTE IN RADA BI MU OPRALA LASE IN GA POŠTENO OKOPALA SAJ TUDI SAM PROSI, DA BI SE RAD KOPAL.
DO SEDAJ SEM GA SAMO Z VLAŽNO KRPO MALCE UMILA.
V NOBENI KNJIGI NE PIŠE KAKO DOLGO NE SMEŠ UMIVATI OBOLELE DELE.
MOGOČE IMA ŽE KATERA OD VAS KAKE PODOBNE IZKUŠNJE IN MI VE SVETOVATI?
IN KDAJ LAHKO GRE OTROK SPET V VRTEC?

LEP POZDRAV
Včasih je res veljalo, da se otrok z noricami ne umiva. Pa tudi kraste se je mazalo s težkimi žaubami... Zdaj velja drugače. Krastic se ne maže, razen s kakšno naravno kremo, ki pospešuje celjenje in preprečuje nastanek brazgotin (Cosmerba rjava, Tea tree...). Kopanje oz. namakanje v topli vodi res ni priporočljivo, je pa zelo priporočljivo otroka tuširati z mrzlo ali mlačno vodo (lahko celo večkrat dnevno, če mu paše) in nato nič drgniti, ampak samo previdno popivnati z brisačo.

Iz knjige Otroške bolezni (dr. Keudel): Otroka umivajte z mrzlo vodo, izogibajte se toplih kopeli, ker povečujejo srbenje. Vročino znižujte raje s svečkami kot obkladki, ker vlažna tolpota pod obkladkom naravnost izvablja nove izpuščaje. Otroku pristrizite nohte čisto na kratko,da se ne bo mogel praskati.

V vrtec lahko gre, ko se bodo vse norice že zacelile (torej ne bo imel svežih ranic).
OELK

Re: VODENE KOZE- NORICE

15.02.09 16:36

HVALA!
meni so takole povedali

15.02.09 18:50

kužen ni več ca 2-3 dni po tem, ko se je zadnja norica posušila v krasto

priporočajo pa, če je možno, da ostane še vsaj kak teden doma, ker jim blazno pade imunost po noricah in v vrtcu hitro spet poberejo kakega "hudiča"

tuširanje, brez drgnjenja z brisačo (samo pivnanje) se svetuje ves čas bolezni
tara4 

15.02.09 21:30

seveda ga lahko tuširaš, le pazi, da ne boš drgnila čez mehurčke.včasih so tuširanje odsvetovali zaradi infekcije.v lekarni pa prodajajo tudi sprej, za blažitev srbeža, ne vem imena(pox-clean, nekaj takega, vprašaj), odvisno kakšno obliko ima, je pa imunski s. po noricah zelo oslabljen in svetujejo 14 dni po izginotju pikic izolacijo od vrtčevskih skupin ipd.
LP, D
Pozdravljeni!

Imamo vodene koze. Prve so se pojavile 10.7. in jih se še danes 14.7. kar pojavljajo. Zanima me, če mogoče kdo ve, kako je s slano vodo, saj gremo 20.7. na morje.
Lep pozdrav!

14.07.09 13:23

kolikor je meni znano, naj se otrok, dokler ne odpade velika večina hrast, ne bi kopal, pa tudi sonce je škodljivo. Kužnost naj bi ponehala, ko se začme sušit še zadnja norica. Na tvojem mestu bi dopust skušala prestavit vsaj za teden dni.
EnaA

14.07.09 15:43

Nam se je po kozah tako podrl imunski sistem, da je bila zdrava komaj po 8 mesecih. Takoj za kozami smo dobili peto bolezen, škrlatinko, koža je bila zelo poškodovana, posledično se je pojavila občutljivost na skoraj vso hrana, vključno z vodo iz pipe,.... za znoreti.

Na koncu so ugotovili, da ima bakterijo stafilokoka. Po petih tednih antibiotika smo prišli na konja.

Torej pazite otroka, da si okrepi imunski sistem. Mi smo bili do koz brez problemov.
32 z kozicami

11.12.09 10:42

Mene pa zanima kaj je priporočljivo jest ko imaš vodene koze?Kava?Star sem 32 in sem jih komaj zdaj dobil. Zdravnik pravi zelenjavo, mesa pa manj. Tuširanje odsvetujejo, bolj polivanje z mlačno vodo, BREZ šamponov. Ima kdo izkušnje?Hvala, lp
vcx

11.12.09 11:38

hrana ni povezana z noricami-kakšne neumnosti pa govori to tvoj zdravnik
Prav tako se lahko tuširaš-potem se samo popivnaš z brisačo in ne brišeš
jih mam tut

11.12.09 13:24

Ker jih tudi jaz prebolevam, ti svetujem, da ti zdravnik predpise Valtrex. Pomaga neverjetno. Sama imam sicer blago obliko, je pa lahko pri odraslih zelo hudo.

Ne vem pa kaj bi mela hrnaa z noricami?
BARBARA-NARA

18.01.10 21:34

Meni je dermatolog svetoval CICALFATE LOTION od firme AVENE.Hčerko sem 3-4x na dan mazala samo po kozicah in že drugi dan so se pričele sušiti.To je zelo dobra zadeva in otroka tudi ne srbi pa še celjenje je hitrejše.Če nima vročine ga lahko tudi potuširate rahlo mlačna voda je balzam.
BARBARA-NARA

18.01.10 21:48

Pozabila sem omeniti,da sem tudi jaz takoj v lekarni kupila peno Pox clean in dala 20 evrov nakar mi je ta dermtolog povedal da ta pena samo hladi ,da ne srbijo koze ,suši pa ne ,pa v dozi ga je zelo malo,tako da ga jaz iz mojih izkušenj ne priporočam.
.
fatur.gordana

17.04.10 18:44

Mi imamo tudi vodene koze. Nimamo jih veliko ali da bi blile nasute. Veliko vodenih koz ima po splovilu, okoli oči in po lasišču. Najbolj jo je srbelo po splovilu. V lekarni so mi predlagali naj kupim peno Pox Clin - je hladilna pena in je zelo neuporabna po problematičnih delih stane pa 20€. To vam odsvetujem ker boste denar vrgli proč. Potem pa sem spet v lekarni kupila kremo od Avene Cicalfate in je super namažeš in drži posebno je problem splovilo........ Tako da razmislite kaj vam predlagajo v lekarni, ker so ratali tržno naravnani.............
Topsy 

18.04.10 15:28

Nikjer ne piše, da pena pomaga povsod. Pomaga pa. Krema, ki si j predlagala ti, je čisto OK krema, ampak ne za norice, ampak za po noricah. V njej ni ničesar, kar bi slabilo srbenje. Tudi ti ne nasedi vsemu, kar ti ponudijo v lekarni. In ta krema tudi ni dosti manj kot hladilna krema.
Nam je Pox Clean pomagal, eno dozo sem imela za 2 otroka.

---------------------------------------------------------------------------------
Prevajanje: http://www.parisienne.si/

Iztok in Zvezdica, zgodba za otroke:
http://www.alba2000.si/otro%C5%A1ke-knjige-in-pravljice/72-iztok-in-zvezdica.html
Draga-Ana

22.09.10 10:50

Pozdravljeni,

tudi midva z sinom sva kupila to peno, nama popolnoma nič ni pomagala oz. oblažila bolečin - srbenja. Niti ga ni hladila.
Zdaj nevem kaj naj mu kupim ponovno. Vsak mi razlaga drugače, prideš v lekarno ti pove drugače in ti seveda ponujajo najdražje. Poskusila sem tudi z Hipermanganom, hjaaa malo pomaga, vendar se morajo ti vijolični kristalčki popolnoma stopiti v vodi. Cena teh kristalčkov je 3,95 € in nanašaš jih z vato.
Danes grem pogledat, kaj mu bodo ponovno ponudili v lekarni ;)

Lp
Tema stara

22.09.10 11:12

Mi smo jih imeli predkratkim - naš pediater nam je svetoval puder za koze - v bolnišnici na otroškem so me sestre požrle zaradi pudra. Puder zapre kozo in se spodaj gnoji....

Nam je pomagala POX clean bili smo celi v gnoju zaradi pudra in hvala bog nam je POx pomagala.
V vodo kjer se otrok kopa - se lahko v mlačni vodi namaka kot želva (so mi povedali v bolnišnici) pa sem jaz dajala sodabikerbono - ki je poceni.

Da povečaš učink jo lahko daš v hladilnik - ampak našega je hladila tako, da je bil celi v kurji koži ko sem ga namazala.
lililina

22.09.10 13:16

Jaz sem ga mazala s Tea tree kremo. Odlično.
Polžek

21.01.11 11:16

Pozdravljeni,

imamo vodene koze.Za blaženje nimamo ničesar drugega kakor tabletke Claritine.Zdravnik nas je naročil čez en teden na kontrolo,nove kozice pa se pojavljajo iz minute v minuto.Naslednji teden ima otrok šolo v naravi (smučanje),ne vem kako bo ali bo lahko šel ali ne.Ali kdo ve koliko časa mora biti otrok doma.
Topsy 

21.01.11 11:39

Navedeno
Polžek
Pozdravljeni,

imamo vodene koze.Za blaženje nimamo ničesar drugega kakor tabletke Claritine.Zdravnik nas je naročil čez en teden na kontrolo,nove kozice pa se pojavljajo iz minute v minuto.Naslednji teden ima otrok šolo v naravi (smučanje),ne vem kako bo ali bo lahko šel ali ne.Ali kdo ve koliko časa mora biti otrok doma.

Pozabi na šolo v naravi. Otrok je kužen, dokler se mu ne posuši zadnja norica, to bo vsaj 5 dni, v tem času pa mu imunski sistem izredno pade. Še najmanj si lahko želiš, da bi na to fasal še kakšno bakterijsko okužbo. In ko bodo norice suhe, bo imel strašno malo kondicije.

Če ga srbi, gre lahko večkrat a dan pod mlačen tuš, a se ga potem ne briše, ampak samo pivna. Lahko pa jih mažeš tudi s Pox-clinom. Po potrebi zbijajte vročino. Se pa vročina menja z nastankom novih mehurčkov. Najprej vročina, pa nov val, pa spet vročina.

Nujno obvestite še ostale starše, ker je vaš otrok bil najbolj kužen 3 dni pred izbruhom noric, inkubacijska doba je pa 3 tedne. Se pa prenašanjo kapljično. Zelo verjetno bodo koga poslali s smučanja domov.

To je pa tudi vse.
Pozdravljeni!

Sinek je star 3 in po letal. Od sobote ima že vročino. V ponedeljek sma odšla k njegovi zdravnici in ker je ni bilo ga je pogledal zdravnik, kateri jo je nadomeščal. Najprej mu je postavil diagnozo da ima angino in mu hotel napisati ospen. Prosila sem ga, da mu naredi bris grla, ker nisem vedla ali ima virusno ali bakterijsko. Po pregledu brisa je izvid pokazal, da je negativen. Nato mu je napisal kar antibiotik Amoksiklav. Zvečer sem odšla z njim k dežurnemu zdravniku in prosila za pregled krvi, kateri pa je pokazal da ima virozo. No nato smo se odpravili domov in mu vročina še vedno ni padla (39-39,4). Seveda smo mu jo zbijali s Calpolom in svečkami Voltaren. Nato sma bila na kontroli in ponovno pregledali kri, kjer je bil izvid vredu in nato smo ugotovili da je še poleg viroze dobil vodene koze, do danes mu vročina še vedno ni padla. Malce mu je padla, ampak še vedno niha od 37,5 do 38,8. Ali kdo ve kako dolgo traja vročina pri vodenih kozah, saj sem malce že zaskrbljena ker jo ima že od sobote. Seveda moram tudi povedati, da zraven kašlja in mu teče iz nosa, pa tudi govori skozi nos, kot da bi bil prehlajen. Toži vsaki toliko časa, da ga boli trebušček in kot da ima polni trebušček, pa včasih se lahko lepo izkašlja včasih pa mu ne gre. Kaj naj naredim? Prvič se nam je zgodilo, da vročina traja tako dolgo. Prosim za vaš odgovor ali naj še počakam do ponedeljka kaj se bo iz tega še razvilo.

LP!
Topsy 

10.02.11 17:02

Vročina bo trajala tako dolgo, da se nehajo pojavljat nove kozice. Pride pa vročina v valovih. Ko bo malo padla, bo dobil nov val kozic.

Očitno je v času inkubacisjke dobe, ki je kar tri tedne, fasal eno virozo, lahko tudi adeno.

Predvsem poskrbi, da bo dovolj pil, morda tudi kaj pojedel. Lahko ga tuširaš z mlačno vodo, a ga ne briši. Če ga bo zelo srbelo, pomagajo tudi antihistaminiki, potem pa se zdravljenje simptomom konča.

Bodi pozorna še na to, da se po vodenih kozah otroci lahko postavljajo nazaj kar nekaj časa, v tem času pa so še velik obolj občutljivi za kako novo bolezen oziroma poslabšanje (recimo pljučnica).

A si fantu v končni fazi dala antibiotik ali ne?
Ne antibiotika nisem dala saj je krvna slika pokazala da je viroza in ne angina.Tudi sam zdravnik mi je rekel naj mu ga ne dam, ker ni potrebe, saj se viroza ne zdravi z antibiotiki.
Topsy 

10.02.11 18:45

Navedeno
MAMICA38
Ne antibiotika nisem dala saj je krvna slika pokazala da je viroza in ne angina.Tudi sam zdravnik mi je rekel naj mu ga ne dam, ker ni potrebe, saj se viroza ne zdravi z antibiotiki.

Odlično. Če ga nimaš raztopljenega (sirup), ga obdrži, če ga že imaš, pa porabi naslednjič.
tanaja

12.02.11 12:37

Tudi moj sin ima trenutno VODENE KOZE in meni je bilo naročeno takole... umivati ga vsak dan po cca 10 min., ne brisati ampak le popivnati, piti Claretin sirup,... glede Pox Clean pene sem vprašala zdravnico in mi je povedala naslednje. Pox Clean pena ni priporočljiva saj pozdravi le povrhjico Vodene koze notranjost pa ostane in tega nočemo a ne... tako, da hvala lepa za takšne kreme raje prebolimo po naravni poti :)
Sestrici

26.04.11 07:03

Imam sestrico, staro leto in pol, ki je po enem tednu dobila vodene koze predvsem po trebuščku, hrbtu in spolovilih...Zanima me, ali se lahko nalezem, če z njo nimam stika, jo pa občasno previjam? Imela jih je tudi sestrica, stara 3 leta, vendar jih nisem dobila, kljub temu, da sem imela z njo ves čas neposreden stik.

Hvala.
Lp.=)
Metka R.

11.01.12 21:09

Mene pa zanima, ce se lahko pikice in izpuscaji pojavijo tudi na rokah(dlaneh) in nogah(stopalih)?
Hcerka je pred 3 dnevi imela vrocino, prav zarela je, ampak prave vrocine ji nismo mogli nameriti, so se ji pa zacele delati pikice po celem telesu, najvec jih ima na udih.

A naj grem k zdravniku ali naj pocakam, da se zadeva umiri/posusi. Je pa zivahna, ima apetit, le carta se in nemirna, ko je utrujena.
ze preboleli

12.01.12 13:21

Navedeno
Sestrici
Imam sestrico, staro leto in pol, ki je po enem tednu dobila vodene koze predvsem po trebuščku, hrbtu in spolovilih...Zanima me, ali se lahko nalezem, če z njo nimam stika, jo pa občasno previjam? Imela jih je tudi sestrica, stara 3 leta, vendar jih nisem dobila, kljub temu, da sem imela z njo ves čas neposreden stik.

Hvala.
Lp.=)

Skoraj zagotovo ste ze preboleli okuzbo z noricami bodisi ob stiku s 3 leta staro sestrico ali pa ze pred tem. Vcasih poteka brez zelo vidnih simptomov. V nasprotnem primeru je verjetnost za okuzbo precejsnja, saj so norice zelo nalezljive.
mama t

22.05.12 23:09

sem mamica 4 letne puncke katera je danes dobila norice. jaz se ne spomnim ali sem ih imala kot otrok ampak sem zaskrbljena ker sem danes opazila 4-5 ispuscaja na svojoj kozi, srbecih in velikih...ali su to norice pri odraslih ali je nekaj drugega?
Topsy 

23.05.12 08:04

Navedeno
mama t
sem mamica 4 letne puncke katera je danes dobila norice. jaz se ne spomnim ali sem ih imala kot otrok ampak sem zaskrbljena ker sem danes opazila 4-5 ispuscaja na svojoj kozi, srbecih in velikih...ali su to norice pri odraslih ali je nekaj drugega?

Najprej poklici svojega zdravnika, da pogledata tvoj karton. Ce bi imela norice oziroma vodene koze, bi moralo to biti napisano.

Če pa jih nisi, pa nujno k osebnemu zdravniku, da ti napise antivirotike, ki jih dobijo odrasli, ki prebolevajo norice.
mama t

23.05.12 14:55

hvala. srecom, imela sem norice kot otrok in moji ispuscaji su alergija na metal :(
seveda, boljse nego norice kod 35+ mamice.hvala se enkrat in lep pozdrav!
hanika bananika

24.05.12 18:12

mi smo dobili pred tremi dnevi vodene koze.....mislim da v najblažji obliki kaj je možno (do zdaj)
ima enih 20 pikici ki postopoma postajajo vodene...........mala nevrjetno aktivna ......brez vročine brez kakršnih koli simptomov je zadnja ki je dobila v njeni skupini v vrtcu. zanima pa me če je možno( tako sem slišala) da jih otrok ponovno dobi če jih prvič ni "zadosti "prebolel?
gfg

25.05.12 10:51

Navedeno
hanika bananika
mi smo dobili pred tremi dnevi vodene koze.....mislim da v najblažji obliki kaj je možno (do zdaj)
ima enih 20 pikici ki postopoma postajajo vodene...........mala nevrjetno aktivna ......brez vročine brez kakršnih koli simptomov je zadnja ki je dobila v njeni skupini v vrtcu. zanima pa me če je možno( tako sem slišala) da jih otrok ponovno dobi če jih prvič ni "zadosti "prebolel?

kako to misliš zadosti prebolel? če bi tvoj otrok imel 1 vodeno kozo je potem možnost da še enkrat dobi ,tako pa pač ne
UrškaTr

30.05.12 22:59

Pozdravljeni. Nas so danes poklicali iz vrtca, naj ga pridemo iskat, saj sumijo na norice, v zdravstvenem domu pa so to le še potrdili. Nastajajo mehurčki, ene pikice pa so take, kot da se sploh ne bodo razvile v kaj več. Nova praksa baje ne priporoča kakršnekoli maže, seveda smo dobili tudi mi Claritine sirup. Star je tri leta. Bojim pa se za šestmesečnika ter posledično tudi zame, saj oba tega še nisva prebolela. Eni pravjo ribje mazilo... Kakšne izkušnje? Pa vesela sem, da so tudi tu mnenja, da se otroka mora tuširat, ker moja tašča pravi, da se mu razvije pljučnica tako lahko!!!!!!
Topsy 

30.05.12 23:18

Otrok z noricami je najbolj kuzen tri dni pred izbruhom prvih pikic. Zdaj boste lahko storili bore malo razen striktne locitve in upostevanja higiene.

Ocka si lahko priskrbi bolnisko za starejsega, le pediater mora poslat prosnjo za zavod, kjer komisija to odobri. Dojencki norice pogosto prezivijo v res blagi obliki. Ce pa zbolis ti, pa tako dobis antivirotike, le takoj moras do zdravnika.

Nasa jih je imela pri 9 mesecih. Niti ni bilo tako hudo, zbolela je prva, prinesli sva jih z enega od pregledov na pediatricni, ker drugje zaradi njenih tezav nisva bili, starejsa pa je zbolela kasneje. Jo je bilo veliko lazje kontrolirat, da se ni praskala kot 2 letnico.

Lahko se tusira, ampak potem ne brise ampak samo potapka. In zamenja brisaco vsakic. Pomaga tudi polivanje z donatom.

Ce je kriza, pa lahko claritin zjutraj in zvecer.
dsfsf

31.05.12 14:54

Moj tamali jih je imel pri mesecu pa pol.Ni imel vročine in jih je imel z razliko od bratca zelo malo.
Urška Tr

29.06.12 22:29

Pozdravljeni. No, po dveh tednih, ko je rekla sestra, da naj bi bil atolko inkubacijska doba, reče zdravnica (po 13 dnevih pravzaprav), da če do zdaj ni dobu, da tud pol ne bo. Žal stroga inkubacija ni držala, Je bil v velki večini pri babici, ampak ene trikrat se je dotaknil tamaučka že med noricami, kaj šele tiste dneve, ki še vedel ni, da je kužen. No, seveda jih je dobil tudi naš šestmesečnik in tud prblžno ne v tako blagi obliki, ki jo opisujete. Pike so se namnožile v treh dnevih po čisto vsakem kotičku telesa, po lasišču, katastrofa skratka. Uporabljala sem Cicalfate za oba, dojenček pa je prejel za razliko od starejšega Fenistil kapljice. Vročina mu je intervalih dosegala 39,5, dobil je svečke. Sigurno jih je imel kakih 1000 po celem telesu, brez heca. :( Naj mi še kak pametnjakovič reče, da je bolje, da se prebolijo čimprej. Otrok ne je več normalno, manj kot ponavadi še kar, bolj tečen je, posledica je pa itak, da bi se kar naprej nosil sedaj...Tudi ritem spanja je že šel, pa je že spal ponoči. Tega ni več trenutno.
vcbhf

30.06.12 09:24

Aha,zate bi bilo boljše,da bi jih dobil ko bi bil starejši,da ga ne bi nosila oz. da sploh se ne bi ubadala z njim? ker jaz tako berem,da ti je zelo težko zdaj .

Vsaka bolezen za sabo prinese nespanje, sitnost.....
Jaz ne vidim težave zato,ker bi se otrok zdaj samo nosil
Joj,joj
gea123456

02.07.12 08:32

Tudi moja 11 mes punčka jih sedaj preboleva in od nošenja se še komaj prepognem, tako da vcbhf, sigurno ne ve kaj pomeni dolgotrajno nošenje. Res je, da vsi pravijo, da mlajši lažje prenesejo, vendar je moja ta prva imela blago, dojenčica pa hudo obliko še v ustih, zato je odklanjala pijačo in hrano. Super zadeva je gelclair, to so nam dali na inf. kliniki in otrok je in pije, tudi pri aftah pomaga. Malo gela zmešam z malo vode, nato pa s gobico na palčki (od Metaloplasta) hitro porinem v usta s čemur ji namažem vso površino (priročen pripomoček).
Pa kopanje v blagi kopeli hipermangana 2x na dan, samo je treba zelo pazit, da ne pride v oči ali usta. In to je to. Aja, pa zdravnica mi je povedala, da če se otrok naleze v družini od sorojenca dobi težjo obliko kot ta prvi.
vcbhf

02.07.12 13:25

Navedeno
gea123456
Tudi moja 11 mes punčka jih sedaj preboleva in od nošenja se še komaj prepognem, tako da vcbhf, sigurno ne ve kaj pomeni dolgotrajno nošenje. Res je, da vsi pravijo, da mlajši lažje prenesejo, vendar je moja ta prva imela blago, dojenčica pa hudo obliko še v ustih, zato je odklanjala pijačo in hrano. Super zadeva je gelclair, to so nam dali na inf. kliniki in otrok je in pije, tudi pri aftah pomaga. Malo gela zmešam z malo vode, nato pa s gobico na palčki (od Metaloplasta) hitro porinem v usta s čemur ji namažem vso površino (priročen pripomoček).
Pa kopanje v blagi kopeli hipermangana 2x na dan, samo je treba zelo pazit, da ne pride v oči ali usta. In to je to. Aja, pa zdravnica mi je povedala, da če se otrok naleze v družini od sorojenca dobi težjo obliko kot ta prvi.

Jaz ne vem? eden je imel norice pri 2 letih,drugi takoj za njim,star 1 mesec,tako da jaz ne vem??
NEŽA

14.07.12 16:04

Ojla mene pa zanima moja hčerkica ima sedajle dva dni vodene koze, a smo lahko zunaj na zraku ali se to odsvetuje?
vcbhf

15.07.12 16:18

Navedeno
NEŽA
Ojla mene pa zanima moja hčerkica ima sedajle dva dni vodene koze, a smo lahko zunaj na zraku ali se to odsvetuje?

ja,lahko gre otrok ven,če se dobro počuti.Samo stran od ostalih
mama5

23.07.12 07:47

Zdravo!

Tudi pri nas prebolevamo koze. Najprej jih je dobil najmlajši, 4 leta, ki je še pred koncem koz od najstarejšega fasal še pljučnico, sedaj 14 dni po tamalem, jih ima še tasrednji, 7 let. In to bistveno hujšo obliko, kozo pri kozi. Najhujše je to, da se mu pojavljajo tudi v ustih in grlu. Ponoči se samo joče, tako ga vse srbi in boli.
Pa noseča sem 24t. Če sem jih jaz prebolela, je otroček zdaj varen, a ne? Se lahko stiskam z bolnikom in ga cartam? Spim poleg njega?

Morda poznate kako domačo pomoč za koze v ustih in grlu? Da zdravil ni, je že zdravnica rekla.
Matevz

26.10.12 10:43

Zdravo,

Star sem 13 let in imam vodene koze.Kakšne so možnosti komplikacij ?
akir

10.12.12 16:05

Moja hčerka je stara 12 let, pa še ni imela vodenih koz. Je pa res, da ni hodila v vrtec. Ali je to normalno?
6546546

10.12.12 16:16

Navedeno
akir
Moja hčerka je stara 12 let, pa še ni imela vodenih koz. Je pa res, da ni hodila v vrtec. Ali je to normalno?

Moj otrok je hodil v vrtec,pa ni dobil norice. Je to normalno :) ?
Neža7 

02.01.13 10:37

Danes sem opazila, da oba moja otroka imata vodene koze (3 in 4,5let stara)
Berem,da POX CLIN ne priporočite veliko. Bom poskusila to lotion CICALFATE
20.01.2013 imamo rezervirano toplice, da bomo videli kako bo.
423432

02.01.13 12:08

Priporoča se ,da se NE maže z ničemur.
otroka se tušira večkrat dnevno in sam opopivna z brisačo.
Preveč se igrate z zdravjem otroka....
še zagnoji se otroku lahko,tako da ne dajajte nič
8787

05.01.13 14:11

Ima kdo izkušja z vodenimi kozami pri 6 mesečnemu otroku z vročino. Ima ze 6 dan koze in od četrtka vročino nad 38,5
654654

05.01.13 17:10

Navedeno
8787
Ima kdo izkušja z vodenimi kozami pri 6 mesečnemu otroku z vročino. Ima ze 6 dan koze in od četrtka vročino nad 38,5

Boljše prej kot pa kasneje.Mlajši otroci lažje prebolijo.
A.N.

21.02.13 18:43

Pozdravljeni.

Pred tremi dnevi sem opazil, da imam vodene kozel. Star sem 41 let. Zdravnica mi je predpisala Premovir. Drugi dan se je začelo srbenje, ki na lasišču počasi postaja neznosno (danes me verjetno čaka druga neprespana noč). A ima kdo kakšen nasvet, kako zmanjšat srbenje lasišča? Cleratin sirup mi nič ne pomaga...

Lp,
A.N.
Andreja V.

24.02.13 11:45

Navedeno
A.N.
Pozdravljeni.

Pred tremi dnevi sem opazil, da imam vodene kozel. Star sem 41 let. Zdravnica mi je predpisala Premovir. Drugi dan se je začelo srbenje, ki na lasišču počasi postaja neznosno (danes me verjetno čaka druga neprespana noč). A ima kdo kakšen nasvet, kako zmanjšat srbenje lasišča? Cleratin sirup mi nič ne pomaga...

Lp,
A.N.

Živjo, jaz sem tudi pred dvema dnevoma dobila vodene koze, stara sem pa 24. Verjetno si sedaj že prebolel hudo srbenje. Tako, da bi jaz tebe vprašala za nasvet, kaj si naredil ko se je začelo neznosno srbenje... Meni je zdravnica dala antibiotike Valtrex, potem Claritine (ki mi ne pomagajo kaj dosti) in daleron (proti vročini in bolečinam). Mislim da mi nobena stvar ne pomaga, ker danes je tretji dan in izpuščaji so postali napihnjeni in zelo srbijo. Ker jih ne smem praskati, sem jih narahlo drgnila z robčkom, tako jih je nekaj tudi počilo... Seveda pa nisem naprej praskala rane, saj bi tako naredila najslabše. Po lasišču jih imam tudi ogromno, te si samo narahlo božam z blazinicami prstov... Komaj čakam da se rešim tega srbenja... Zdaj bom šla probat če res pomaga mlačna voda...

Lp.
A:V.
luvy

25.02.13 16:32

Glejte ja je mozno da otrok ima dvakrat vodene koze.ker moj 4letnik jih zdaj ze drugic ima...toliko za informacijo.......
766

26.02.13 08:44

Navedeno
luvy
Glejte ja je mozno da otrok ima dvakrat vodene koze.ker moj 4letnik jih zdaj ze drugic ima...toliko za informacijo.......
če jih zdaj ima,potem prej pač ni imel vodene kozemrazen kot je že zgoraj napisano !!!
Neža7 

26.02.13 14:44

Lep pozdrav

Letošnja zima je bila huda glede te vodene koze. Oba otroka sta dobila takoj po novim letom. Otroci kar dobro prenašajo te vodenih kož 3. dan so bili že brez srbenje. Res je, da sem dajala Claritine in mazilo za sušenje.
Na žalost 14 kasneje je še moja mama fasala. In to hudo obliko!! Ojej tega ne privoščim nobenemu kaj je dala skozi. Je zelo močna ženska ampak ta bolezni ji je veliko energije vzelo.

Da, je možno, da lahko vodenih koz 2x dobi :)
luvy

26.02.13 15:30

Ja saj pa te vendar vem da je imel 2x vodene koze pa tudi 2x v fejst veliki obliki. Pa se dohtorca mi je rekla iz ljutomera da je mozno da ima clovek v svojem zivljenju 3x vodene koze.n..pa mal vvprasajte dohtorje..
43432

26.02.13 19:11

Navedeno
luvy
Ja saj pa te vendar vem da je imel 2x vodene koze pa tudi 2x v fejst veliki obliki. Pa se dohtorca mi je rekla iz ljutomera da je mozno da ima clovek v svojem zivljenju 3x vodene koze.n..pa mal vvprasajte dohtorje..

Potem pač takrat niso bile vodene koze.
ne vem kakšno dohtarco imaš,da še OSNOV ne pozna!!!
rer

27.02.13 12:52

Ma dajte no..ne vidite da vsi pisejo da so lahk vodene koze dvakrat.halo da ste eni pametni da je joj.. Tudi moja je imela dvakrat videne koze in tudi v vecji obliki.luvy ja drzi to. Jaz pa v mb imam dihtorja in ja sm vprasala da res ima lahk vsaka oseba 2-3x vodene koze.....
33zdr

28.02.13 09:23

Navedeno
rer
Ma dajte no..ne vidite da vsi pisejo da so lahk vodene koze dvakrat.halo da ste eni pametni da je joj.. Tudi moja je imela dvakrat videne koze in tudi v vecji obliki.luvy ja drzi to. Jaz pa v mb imam dihtorja in ja sm vprasala da res ima lahk vsaka oseba 2-3x vodene koze.....

Po izobrazbi si kaj?

Ne morejo biti vodene koze 2 x razen v primeru imunsko kompropmitiranih (na kemoterapiji, ipd.)
nismešno

28.02.13 13:01

Navedeno
33zdr
Navedeno
rer

Po izobrazbi si kaj?

Ne morejo biti vodene koze 2 x razen v primeru imunsko kompropmitiranih (na kemoterapiji, ipd.)

?!? Hm, čudno, da niso takšnega mnenja na infekcijski v LJ....
Še dobro, da vam nič ne škoduje, res... :-(((
tanciii

28.02.13 15:02

Ne se kregat druzba;-) vssak dohtor pove drugo zgodbo in noben dohtor ni istega mnenja. Jaz pa vem da v druzini tudi en otrok preboleva ze drugic vodene koze. In se danes vprasala dohtorco in jr rekla da lahko dobis 2krat vodene koze...... Lep dan
2423432

28.02.13 22:12

Navedeno
ni smešno
Na koncu strani piše nekaj o imunosti:
[mojezdravje.dnevnik.si]

je zelo smešno,kako pač verjamete vsem člankom :)
ni smešno

01.03.13 07:57

Navedeno
2423432
Navedeno
ni smešno
[mojezdravje.dnevnik.si]

Ma, ne, samo vseeno pa bolj verjamemo tistim dohtarjem na infekcijski, ki VEDO, da je to možno (in človeka temu primerno tudi obravnavajo), ne pa enim kekcem tu na monu, ki mislijo, da so vso pamet požrli!
opša

01.03.13 16:18

Navedeno
ni smešno
Navedeno
2423432
Navedeno
ni smešno
[mojezdravje.dnevnik.si]

Ma, ne, samo vseeno pa bolj verjamemo tistim dohtarjem na infekcijski, ki VEDO, da je to možno (in človeka temu primerno tudi obravnavajo), ne pa enim kekcem tu na monu, ki mislijo, da so vso pamet požrli!

Delam na inf. pa še nobenega dohtarja kot ste vi napisali nisem slišala da bi to rekel.Pa tudi študije so pokazale,da pač to ni možno razen v redkih primerih,ki jih vaš otrok nima!
ni smešno

04.03.13 09:57

Navedeno
opša
Navedeno
ni smešno
Navedeno
2423432
Navedeno
ni smešno
[mojezdravje.dnevnik.si]

Delam na inf. pa še nobenega dohtarja kot ste vi napisali nisem slišala da bi to rekel.Pa tudi študije so pokazale,da pač to ni možno razen v redkih primerih,ki jih vaš otrok nima!

Moj otrok jih res nima, je pa sorodnik bil ne dolgo nazaj na inf. v LJ zaradi nekaterih težav, ki bi lahko bile posledica noric oz. okužbe z virusom in dejstva, da je bil v tesnem stiku z mojimi otroci, ki so imeli takrat norice, sam pa jih je sicer prebolel že v otroštvu (pred več kot 20 leti). In zato je bil ravno na infekcijski obravnavan tako - dobil je antivirotik. In ja, njemu so rekli, da je to možno oz.da tega nikakor ne morejo izključiti.
Ja, res ni imel izpuščajev in mehurčkov, vseeno pa to ni kar tako in so še kako resno vzeli to dejstvo, da je bil ravno v tistem času v stiku z okuženimi z noricami. Torej je nekaj vendarle možno, ali pa si nekateri (tudi zdravniki na infekcijski) res samo domišljajo?!? Aja, mogoče pa ima samo to "srečo", da je med tistimi redkimi primeri? :-)
abcdef122

04.03.13 11:54

Treba se je podučiti uporabnica ni smešno!!

Takšnemu stanju se reče pasovec in nikakor da ima pacient norice ;)

In to da je bil v stiku z otroci ,ki so imeli norice on ni v nikakršni povezavi!
ni smešno

04.03.13 12:45

Navedeno
abcdef122

In to da je bil v stiku z otroci ,ki so imeli norice on ni v nikakršni povezavi!

Ma, ne bluzi! Ta tip nima nobenega pasavca, nooo! Eh, brezveze, ne bom šla v podrobnosti, dejstvo pač je, da četudi ti tega ne verjameš, je pač to možno! In če je to, da je bil v stiku z okuženimi z noricami, bilo še kako zelo pomembno zdravniku na infekcijski (kljub temu, da jih je že prebolel v otroštvu), potem nekaj bo na tem,a ne?!?
ni smešno

04.03.13 12:51

Sploh pa ne vem, kaj bi v primeru pasavca imelo veze dejstvo, da je oseba bila pred kratkim v stiku z okuženimi otroci, če jih je pa že sama prej prebolela? Kolikor je meni znano, gre pri tem za "neaktivni" virus, ki ga oseba že ima v sebi in se pač pasavec pojavi ob oslabljenem imunskem sistemu. Torej kaj ima veze stik z obolelimi otroci?!?
abcdef122

04.03.13 13:18

Navedeno
ni smešno
Navedeno
abcdef122

Ma, ne bluzi! Ta tip nima nobenega pasavca, nooo! Eh, brezveze, ne bom šla v podrobnosti, dejstvo pač je, da četudi ti tega ne verjameš, je pač to možno! In če je to, da je bil v stiku z okuženimi z noricami, bilo še kako zelo pomembno zdravniku na infekcijski (kljub temu, da jih je že prebolel v otroštvu), potem nekaj bo na tem,a ne?!?

ne,seevda norice ima hahahahaha
pač vem veliko več kot ti ;)
katero šolo imaš končano?Kaj si po izobrazbi?
ni smešno

04.03.13 13:55

Navedeno
ni smešno
Sploh pa ne vem, kaj bi v primeru pasavca imelo veze dejstvo, da je oseba bila pred kratkim v stiku z okuženimi otroci, če jih je pa že sama prej prebolela? Kolikor je meni znano, gre pri tem za "neaktivni" virus, ki ga oseba že ima v sebi in se pač pasavec pojavi ob oslabljenem imunskem sistemu. Torej kaj ima veze stik z obolelimi otroci?!?

Moja izobrazba naj te nikar ne skrbi. Brigaj se raje za svojo in predvsem ti ne bi škodovalo kakšno čisto preprosto vedenje o bontonu.
Še vedno pa mi nisi odgovoril/-a na to zadnje vprašanje. Torej - kaj že ima veze? Mogoče jaz o tem res ne vem nečesa, pa ti veš. In če ja, mi lahko prilepiš link do kakšnega članka?
4324

04.03.13 14:09

Navedeno
ni smešno
Navedeno
ni smešno

Moja izobrazba naj te nikar ne skrbi. Brigaj se raje za svojo in predvsem ti ne bi škodovalo kakšno čisto preprosto vedenje o bontonu.
Še vedno pa mi nisi odgovoril/-a na to zadnje vprašanje. Torej - kaj že ima veze? Mogoče jaz o tem res ne vem nečesa, pa ti veš. In če ja, mi lahko prilepiš link do kakšnega članka?

Poguglaj malo,pa ti bo vse jasno :)
če pač ti trdiš da ima norice ok,pa naj bo,ampak kot zdr. sme ti lepo napisala da jih nima !
lep dan
ni smešno

04.03.13 14:28

Navedeno
4324
Navedeno
ni smešno
Navedeno
ni smešno

če pač ti trdiš da ima norice ok,pa naj bo,ampak kot zdr. sme ti lepo napisala da jih nima !
lep dan

Ma, se mi ne da več, ampak tako - nisem nikjer napisala, da ima ravno norice, ampak glede na povedano in tretiranje na infekcijski, ima stik te osebe z okuženimi otroci pa vendarle neko vezo. In ker jaz priznam, da nisem infektolog, niti nimam časa, da bi se podrobneje poglabljala v to, me najbrž lahko ti razsvetliš, kakšno vezo pa vendarle lahko ima stik odraslega (ki je definitvno prebolel norice pred davnimi leti) z okuženim? Ker nekakšno očitno ima - pa če to trdi zdravnik na infekcijski, mogoče ima vendarle večjo težo od moje. Se ti to res zdi tako nemogoče?
??

04.03.13 22:45

Navedeno
ni smešno
Navedeno
4324
Navedeno
ni smešno
Navedeno
ni smešno

lep dan

Ma, se mi ne da več, ampak tako - nisem nikjer napisala, da ima ravno norice, ampak glede na povedano in tretiranje na infekcijski, ima stik te osebe z okuženimi otroci pa vendarle neko vezo. In ker jaz priznam, da nisem infektolog, niti nimam časa, da bi se podrobneje poglabljala v to, me najbrž lahko ti razsvetliš, kakšno vezo pa vendarle lahko ima stik odraslega (ki je definitvno prebolel norice pred davnimi leti) z okuženim? Ker nekakšno očitno ima - pa če to trdi zdravnik na infekcijski, mogoče ima vendarle večjo težo od moje. Se ti to res zdi tako nemogoče?
povej kateri zdravnik to pravi?
Si bila zraven?
verjetno ne,to pravi tvoj sorodnik kajne:)
In ne nima nobene veze
kozike na kvadrat

07.04.13 08:40

zanima me kaj pa nardit če ima otrok v ustih vodene koze,kajti moja hči ni imela po ustih kozik ,sin pa jih ima in pravi da fejst boli
97808908

07.04.13 09:59

Navedeno
kozike na kvadrat
zanima me kaj pa nardit če ima otrok v ustih vodene koze,kajti moja hči ni imela po ustih kozik ,sin pa jih ima in pravi da fejst boli

Gingigel in podobni preparat kupiš v lekrani
zelo boleče

08.04.13 07:38

Pozdravljeni,

stara sem 14 let in imam vodene koze. imam jih po celem telesu, tudi po lasišču, spolovilu, ušesu in ustih. te bolečine se ne da vzdržati. V življenju še nisem imela tako hude bolečine. Vsako jutro ko se zbudim so mehurji še večji in večji. Zelo me boli tudi grlo. Lepo vas prosim če mi lahko pomagate.

lp
rafko b.

23.06.13 17:04

Pozdravljeni, Star sem 44 let. Norice sem dobil pred 4 dnevi od hcerke. Zadeva je nenormalna. Najvec se mi jih je pojavilo na ramenih in obrazu-izgleda, kot da me je opeklo sonce-mehur pri mehurju. Pri zdravniku nisem bil, le poklical sem ga, ta pa mi je odgovoril, da moram biti pod klimo doma in pocakati. Odlocil sem se, da pojdem k doktorju jutri, saj se zadeva sploh ne zaustavlja. Ker sem iz zgoraj opisanih forumov prebral ze skoraj vse, me samo zanima ali lahko naredim hipermanganovo kopel-ali kaj pomaga.
Hvala
mama80

25.06.13 12:51

Moja hči 1,5 let ima vodene koze, pred izbruhom le teh je imela malo povišano temp. Zdaj je že dva dni brez vročine, kozice se pa še delajo. Koliko časa se delajo nove in vaše priporočilo, kdaj nazaj v vrtec? Na zrak ven? Pravijo da se lahko koze nahladijo, drugi da ni ovir za odhod ven, zdej je tudi okol 18stopinj zunaj ...Bratec hodi v vrtec ker je koze prebolel pred 1,5leta in mu zdej nič ni...bi bilo smiselno ga obdržati doma? lp
i7ti8

25.06.13 13:18

Navedeno
mama80
Moja hči 1,5 let ima vodene koze, pred izbruhom le teh je imela malo povišano temp. Zdaj je že dva dni brez vročine, kozice se pa še delajo. Koliko časa se delajo nove in vaše priporočilo, kdaj nazaj v vrtec? Nove se delajo različno,pri nekaterih je po 1 tednu že mir,nekateri pa še malo več. Otrok ni več kužen ko se zadnja norica posuši .Po noricah zna upasti imunski sistem,zato ,če imate kakšno možnost naj še kakšna 2 tedna otrok ostane doma.Na zrak ven? ko se dobro počuti,ampak ne med druge ljudi in ne noret,kakšen kratek sprehod pride v poštev. Pravijo da se lahko koze nahladijo, drugi da ni ovir za odhod ven, zdej je tudi okol 18stopinj zunaj Koze se ne morejo nič nahladit ,sploh tega stavka ne razumem :/ Prehladi ali ostalo se lahk ootrok,saj so virusi povsod okrog nas ...Bratec hodi v vrtec ker je koze prebolel pred 1,5leta in mu zdej nič ni...bi bilo smiselno ga obdržati doma? Zakaj le? lp
Otroka obdrži še nekaj časa doma, ker lahko pride do kakšne komplikacije zaradi šibkega imunskega sistema. Nikakor je ne pošiljaj že sedaj v vrtec. To, da nima povišane temperature, ne pomeni nič. Še vedno je bolna.
Dokler nastajajo koze, je na tvojem mestu ne bi sprehajala okrog. Saj se bo kmalu pozdravila. Boste takrat hodili okrog. Če je starejši brat že prebolel koze, kako, da vsega tega ne veste?
mama80

26.06.13 12:48

Se opravičujem, vendar v tem 1,5 leta razlike sem malo pozabila in vsakič kaj novega pogruntajo kaj bi bilo bolje za naše malčke...Hvala za odgovore...

Avtor: Naslov teme:
  • Sporočilu lahko pripnete datoteke naslednjega tipa: gif, jpg, pdf, doc, xls
  • Datoteka ne sme biti večja od 1000 KB
  • Dodate lahko še 3 datotek
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 15 minus 4?