Kardiologija

Bolezni srca in ožilja. Krvni tlak. Bolečine in skrb za zdravo srce.
Moderator: prim. Boris Cibic, dr. med., Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije
sergy 

utripanje v trebuhu

26.08.09 10:28

Zanima me kaj pomeni oziroma ali je nevarno utripanje na levi strani trebuha vzporedno s popkom.

Ni boleče je pa neprijetno. Traja čez cel dan v presledkih-5 minut utripanja in 2 uri nič pa spet utripanje in mir......
Utripanje v trebuhu zaznavajo suhi ljudje in ljudje z raširjeno trebušno žilo aorto. Ker je pri vas utripanje zaznavno samo občasno je možno, da je pomemben položaj telesa ali pa, da so zaznavni samo neredni prezgodnji utripi. Pripoiročam vam, da vse prijavite za preled pri izbranem zdravniku

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.
Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije
www.zasrce.si
Jaz če se dam nazaj (recimo na bazeni ko ležim na soncu) čutim utrip pri trebuhu oziroma spodnjem delu. Nisem suh, je pa res, da ko sem shujšal sem bolj čutil utripe po telesu kot prej. Jaz čutim utripe tudi ko grem spat, lahko tudi ko sedim... Odvisno kako sem pozoren na to. Je pa res, da jih verjetno bolj čutim kot ostali. Je kaj narobe? Star sem 23let oz bom. Sedaj tudi hujšam nekje do 95 bi rad prišel, sem športnik velik 185 in vsak dan imam treninge sedaj jih imam 100.
Pravilno ste napisali, da utripe srca bolj čutite kot drugi ljudje. Mislim, da ste lahko brez skrbi in, da se bo preobčutljivost počasi zmanjšala. Glede na vašo mladost mislim, da imate še vse žile popolnoma zdrave.Vsekakor vam to lahko potrdi izbrani zdravnik s palpacijo (otipavanjem) posameznih žil (predvsem trebušne aorte).

Lep pozdrav!

www.zasrce.si
Krist

Aritmija ali kaj drugega

27.10.09 13:47

Lp

Mene zanima sledeca stvar: Zadne 4 dni mi cuden interval pride iz zelodca do srca in mi potem srce preskoci iz ritma ali nekaj takega..lahko da gre za kej druzga sam opisem tako najbolje da prov cutim interval iz strani zelodca in potem se prenese na bit srca.Ce lezim v cudnem polozaju recimo..nalevi stran boka...mi se to veckrat ponovim,recimo tudi k sedim na pol lezecem stolu se mi tud to isto dogaja...res pa da so mi pred parimi leti odkril aritmijo tahikardijo..blago..moram pa tudi povedat da sm malce pod stresom,imam tudi dosti obrnjen bioritem,spim do popoldneva...ponoci bedim in jem,kar cez dan spet ne tok..nimam pravega ritma,ki bi ga mogel imeti.Sem kadilec,pokadim najvec 7 cigaretov na dan malo manj malo vec ucasih,sem tudi dosti uzival alkohol in sm pa kje tudi drogo...seveda vem da delam veliko napako in se si sam kriv za nekatere posledice.
Ali bi bil lahko ta vzrok zaradi tega da me sedaj tole moteca stvar se dogaja in ali je to kaj nevarno???

Hvala za odgovor
V vašem dopisu ni nobenega podatka, ki bi zanesljivo kazal na prisotnot organsko prizadetost srca. Motnje, ki jih navajate dopuščajo sumiti, da so posledica nerednih, prezgodnjih utripov, ki so verjetno bili včasih prisotni tudi pred leti ("pred leti ugotovljena aritmija in tahikardija"). Napisali ste, da doživljate stresne obremenitve, ki so vam povsem pokvarile bioritem in hranjenje. Vmes so še posledice razvad, ki jih morate nujno opustiti. Vaše bodoče življenje je odvisno predvsem od vas samih. Gotovo so vam pripravljeni pomagati izbrani zdravniki, tako z besedo kot s predpisovanjem nujnih zdravil. Skušajte opustiti kajenje in se dovolj gibati. Zelo učinkovita polurna hitra hoja v naravi več krat na teden. Lahko mi še pišete.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si
aaajda

Re: utripanje v trebuhu

22.04.10 19:02

Pozdravljeni.
Imam čudne težave in sicer: že nekaj časa imam občutek preskakovanja želodca, srca; občutek je resnično čuden najprej v želodcu nato srce poskoči. Pred 2 leti in pol sem naredila UZ srca ter EKG in pa seveda razgovor s kardiologinjo. Vse je bilo bp. Na gastroskopijo sem šla, vendar je nisem uspela opraviti. Opravila sem tudi UZ želodca in je bil bp, prav tako UZ trebušne votline. Vse je praktično uredu, mene pa vsake toliko časa zelo prestraši ta uden občutek v želodcu nato preskok srca. V želodcu čutim kot neko luknjo...

lp ajda
Težava, ki ste navedli v dopisu je značilen znak prekatne ekstrasistole (prezgodnjega utripa). Vtis imam, da nimate bolnega srca, kar so vam sicer že povedali kardiologi.
Prekatne ekstrasistole so prezgodnji utripi, ki nastanejo v prekatih. Take prezgodnje utripe ugotavljamo tako pri zdravih kot pri bolnih srcih. Če so prezgodnji utripi zelo pogosti in če bolnika motijo, predpišemo različna zdravila (pomirjevala? antiaritmike?). Večkrat ugotovimo, da so navedeni prezgodnji utripi prisotni pri ljudeh, ki doživljajo stresna stanja, pri kadilcih, pri čezmernem pitju alkohola ali kave, po obilni jedi, itd.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si
Jaz222

07.06.10 23:20

Pozdravljeni! Stara sem 20 let in mi utripa med rebri, kot da bi bila pljuča ali kaj...zanima me, kaj bi to lahko bilo...nevarno??
Predstavljam si, da ste astenične konstitucije (suha) in, da čutite utripanje med rebri pri pospešenem delovanju srca. Vsekakor svetujem, da vam izbrani zdravnik izmeri tlak na zgornjih in spodnjih okončinah in, da skuša ugotoviti prisotnost morebitnih šumov srčnega bitja na hrbtu.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si
lanika08

06.12.11 19:00

pozdravljeni. v trebuhu-v bližini popka čutim nenehen utrip. je moteče in v ležečem položaju zelo vidno. občasno me pika pri srcu in trebuhu. sem normalne teže. mimogrede mi je ginekologinja na pregledu odvzela kontracepcijske tablete zaradi razširjenih žil a ima to kaj veze z utripanjem? se opravičujem vendar bolj točno ne znam opisati kot sem . prosim za odgovor. lp
Utripanje v trebuhu je vidno pri asteničnih (suhih) ljudeh v ležečem položaju. Ta znak je lahko prisoten pri povsem zdravih žilah in zdravem srcu. Vsekakor priporočamo UZ-pregled trebuha, da izključimo obolenje trebušne aortze.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si
lanika08

08.12.11 13:26

pozdravljeni. najlepše hvala za odgovor. zanima me ali so še kakšni drugi znaki obolenja trebušne aorte? že na pregledih po porodu je ginekologinja dejala da imam težave z razširjenimi žilami ter da mi lahko jemanje kont.tablet povzroči krvne strdke,... težavo imam tudi z izpadanjem las čeprav sem stara komaj 26 let. vse te težave so se pa začele po porodu. torej je najbolje da zaprosim izbrano zdravnico za napotnico za ultazvok trebuha? najlepše vam hvala. lp
Upam, da nimate hudega izpadanja las. Verjeno gre za vplive dednosti. Prav tako upam, da imate še normalno stanje vsega ožilja in, da je "utripanje aorte" še fiziološki pojav.Priporočam posvet pri izbranem zdravniku.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si
zaskrbljenalina

20.03.12 14:07

pozdravljeni. stara sem 28 let,in imam res kup zdr.težav. pred letom dni sem imela operacijo-tumor na jajčniku in od takrat se je moje zdravje samo poslabšalo. a zadnje dneve pa je vse huje imam nenehno utripanje v trebuhu,najbolj se čuti in vidi v ležečem položaju-pa sem srednje postave. tudi imam dobesedno napade po sladkem,en dva tri lahko pojem celo tablico čokolade pa še vseeno ni dovolj,če pri sebi nimam nič sladkega v tistem momentu se mi začne vrteti,slabost,omegljen vid,..imam zelo mrzle roke in noge vedno. pa da o hitrem bitju srca sploh ne govorim,ko malo hitreje stopim oz dva tri korake prebežim mi postane zelo slabo in se mi vrti,kot da bi pretekla 10km. in tudi imam zelo slabo lasišče,od zadaj mi izpadajo lasje,... in DA bila sem pri svoji osebni zdravnici in me je naročila za laboratorij čez 2 tedna ko se vrne z dopusta,čeprav se res bojim kaj je z mano. po očetovi strani je bilo 8 bratov in sester in so že skoraj vsi pomrli zaradi raka,ter težav z ščitnico,.. se opravičujem ampak drugače kot sem ne vem opisati. kaj bi bilo lahko narobe) res se bojim.lp
odgovor že poslan

Lep pozdrav!

www.zasrce.si
purple

26.03.12 13:41

Pozdravljeni,

sicer ne vem ali pišem v pravo temo, a ker vidim, da je govora o utripanju v trebuhu, bom svoje vprašanje naslovila kar sem.

Stara sem 23 let (54kg/ 173cm) in do sedaj nisem imela nobenih večjih zdravstvenih težav. Pred kakšnim dobrim letom dni sem začutila čudno utripanje v spodnjem delu trebuha, natančneje nad sramno kostjo. To utripanje je nato ponehalo, se spet pojavilo v jeseni, in ponovno pred nekaj tedni. Utripanje ni stalno, ampak se pojavlja izmenično, recimo ob sedenju, pri kosilu, zvečer ko ležim na kavču,...itd. Skratka ni nobenega pravila kdaj se pojavi.
Prosim, če mi lahko svetujete kaj narediti in kaj bi sploh to lahko bilo - res je nelagoden občutek.
Naj povem še, da jemljem kotracepcijske tabletke Yasminelle, drugih zdravil ne jemljem. Pred letom dni sem bila na UZ pri ginekologu, zaradi težav z jajčniki, ki mi je povedal, da imam nekoliko povečano perlistaltiko, vse ostalo je bilo OK. Tudi pritisk imam normalen, kri je vredu. Če bi bila povečana aorta bi se to videlo tudi pri ginekološkem pregledu - UZ?

Hvala za vaš odgovor že vnaprej.

Lep pozdrav
Mislim, da čutite utripanje aorte. Pri ginekološkem pregledu ginekolog ne tiplje aorte, razen če ga bolnica prosi. Pri UZ pregledu abdomna je aorta vidna pri starejših ljudeh, če so prisotne aterosklerotične obloge. Morda čutite utripanje ob porastih krvnega tlaka. Priporočam, da prosite izbranega zdravnika, da vam "palpira" (otipa) trebuh v ležečem stanju na hrbtu in ob ležanju na enem in drugem boku.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si
purple

29.03.12 10:44

Spoštovani,

najlepša hvala za hiter odgovor.
Zanima me ali to utripnje čez čas poneha ali se bom morala s tem pač sprijazniti in bom to vedno čutila? Je lahko nevarno?

Hvala za odgovor.

Lep pozdrav
Priporočam vam, da opravite ustrezne preglede (palpacija trebuha, slikanje trebušnih žil? slikanje trebuha?) in greste z izvidi na pregled k gastroenterologu, ali najprej greste na pregled k gastroenterologu, da vas on napoti kamor je treba.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si
leeeeea

30.04.12 12:12

pozdraavljeni. jaz pa čutim utripanje na levi strani trebuuha. stara sem 12 let, in še nisem dobila menstruacije.
Vsebina dopisa me je razveselila. Dokazuje namreč, da se že otroci opazujejo in, da želijo odgovor na postavljena vprašanja.
Mislim, da gre za zaznavo utripanja glavne žile (aorte) pri gracilni konstituciji. Natančen odgovor je možen ob tipanju trebuha.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si
marjani

06.06.12 22:53

LEPO POZDRVLJENI
MENE PA ZANIMA UTRIP SRCA NAD TREBUHOM....KO SE ULEŽEM ČUTIM KOT DA BI IMELA V SEBI OTROKA KI BRCA,ČEPRAV SEM ZAŠČITENA(MIRELO),ME JE VSEGLIH STRAH....RES PA JE DA SEM IMELA RESEKCIJO ŽELOCA IN SEM IZ 124KG SHUJŠALA NA 77KG.....(47KG SEM SPRAVILA DOL.....)PREJ SE MI TO NI DOGAJALO KER SEM BIL MOČN ZDAJ SE MI PA PO REDKO SPLOH ČE LEŽIM NA HRBTU IN ČUTIM ČE SI PRITISNEM Z ROKO NA TREBUH.........
LEPO SE VAM ZAHVALJUJEM ZA REŠEN ODGOVOR ALI VSAJ NASVET......
Upam, da je moj odgovor pravilen:
Glavna arterija (aorta) izhaja iz srca in poteka navzdol v smeri trebuha ob hrbtenici. Če, pri ležanju na hrbtu, položimo roko na trebuh in jo pritisnemo proti hrbtenici zaznamo utripanje aorte, pri suhih ljudeh močneje kot pri debelih. Utripanja aorte pa ne zaznamo pri zelo debelih. Izjemoma zaznamo utripanje aorte pri debelih ljudeh če je aorta razširjena zaradi ateroskleroze (anevrizma aorte).

Lep pozdrav!

www.zasrce.si
nircx

15.09.12 21:34

Pozdravljeni.

Pred tremi mesecemi, ko sem imela virozo sem začutila pod prstnim košem (trebuh)utrip srca. Zaščitena sem s KT že 3 leta. Bojim se da je kaj povezano z zanositvijo. Menstruacijo imam redno. Ko ležim je utrip tudi viden. Lp
V dopisu je premalo podatkov za natančen odgovor. Če ste pred tremi meseci, ob virozi, v prsnem košu začutili utripanje srca in je "motnja" izginila brez "posledic", ni mi jasno zakaj pa vas sedaj skrbi. Vsekakor je mesto, na katerem je prisotno utripanje nekoliko "daleč" od maternice.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si
paničarka

25.09.12 22:48

Zanima me, kaj je zaskrbljenki napisal nazaj doktor, ker imam enake težave.
andreja1

25.09.12 23:37

Zanima me kaj ste napisali nazaj zaskrbljenilini pri utripanju trebuha, ker imam enake težave.
andreja1

25.09.12 23:45

Zanima me, kaj je prim. Boris Cibic, dr.med., odgovoril 20.3.12 zaskrbljenilini, ker imam isto težavo.
Utripanje v trebuhu je poredkoma vidno. Vidimo ga ponavadi pri suhih ljudeh. Lahko gre za neposreden prenos utripanja aorte, lahko pa za prenos utripanja aorte v prisotnosti tumorja v trebuhu (na pr. visoka nosečnost)
Glej zgoraj.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si
Glej zgoraj
andreja1

26.09.12 15:49

Zanima me, kaj se še dogaja, da je utripanje v trebuhu nevarno, kdaj moraš obiskati zdravnika? Jaz mam podobne težave kot zaskrbljenalina?
Zelo suhi ljudje pri ležanju na hrbtu lahko vidijo utripanje trebuha in še boljše ga zaznajo, ko položijo dlan roke na trebuh. Pri normalno prehranjenih ljudeh je ta znak viden ali otipljiv kadar je žila trebušna aorta razširjena ali je prisoten večji tumor v trebuhu.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si
mancus

02.01.13 00:08

Pred priblizno 3 dnevi mi je bilo po enem pudingu, ki je sicer bil malo bolj slabo "shranjen oziroma zapakiran" zelo slabo in zelo me je bolel trebuh, vendar je to trajalo samo 1 dan. Od takrat naprej pa sem opazila, da ko lezim na hrbtu imam mocan utrip v trebuhu in to je tudi zelo opazno. Stara sem 15 let, velika 163cm in imam 53kg, torej nisem pretirano suha... Ali je lahko kaj nevarnega? Hvala za odgovor, lep pozdrav.
Morda vam je znano, da v trebuhu pred hrbtenico poteka glavna žila odvodnica, ki se imenuje aorta. Mnogi suhi ljudje zaznajo utripanje s polaganjem rok na trebuh. Pri duševnem vznemirjenju lahko postane utrip še bolj zaznaven. Bodite brez skrbi.
MK

Utripanje v trebuhu 2

08.03.13 13:58

Pozdravljeni,
Star sem 35 let in sem srednje postave. Že od malega me nekje 1x na mesec ponoči boli spredaj v pasu in prežene na WC. Blato je na začetku trdno nato pa bolj kot ne tekoča (vodena) driska. Pribljižno pol leta nazaj me je pričelo boleti pod levim rebrnim lokom. Kak mesec po pojavu bolečine me je pod rebri stisnilo tako, da sem obiskal celo dežurnega zdravnika. Po tem obisku je bolečina popustila in se pojavila le občasno. Ker je za mano dokaj stresno leto sem to pripisoval zgolj psihični naravi.
Dober mesec dni nazaj pa sem v spodnjem delu trebuha zaznal moteče napenjanje. Prekomerno se mi je pretakalo po črevesju. Bolečina po rebrnim lokom se je okrepila in od reber razširila proti popku kjer me je občasno štoknilo. Zdravnica me je najprej poslala na laboratorijski test krvi, blata in urina. Ta je bil popolnoma normalen. Predpisala mi je tablete Acipan. V dveh dneh se mi je stvar normalizirala in bilo skoraj normalno ca 2 tedna.
Potem mi je spet začelo čudno pretakati po trebuhu tako močno, da je še partnerka podnevi predvsem pa ponoči dobro slišala. Trebuh mi je en dan pribljižno 2 ure utripalo, da sem vidno videl poskakovanje v ležečem položaju za ca. 5mm. Pojavila se je tudi pekoča bolečina v zgornjem delu hrbtenice. Po štirih dneh se je stanje v trebuhu znova umirilo do skoraj dobrega stanja. Bolečina pod rebri je skoraj popustila. Občasno pa sem imel malce napet trebuh po sredini pod, v in nad popkom. Opravil sem tudi UZ pregled trebuha. Ta je bil v vseh točkah b.p.. Ker se je v trebuhu in hrbtenici ponovno skoraj umirilo mi je zdravnica predlagala, da z gastroskopijo še malo počakava.
Danes pa v spodnjem delu (v pasu) čutim utripanje ali neboleče krče. Kot, da bi me nekdo lepo brcal. Utripanje ni enakomerno, oziroma po njem ne bi mogel izmerit srčnega utripa. Ali je to utripanje lahko posledica psihične narave oziroma ali mi predlagate, da čimprej uredim gastroskopijo.

Hvala za odgovor in lep pozdrav
Po opisu težav bi posumil na dve možnosti in sicer na blage funkcionalne motnje v prebavilih in na napade hitrega (nerednega?) bitja srca., ki naj bi bili posledica psihičnih napetosti ali stresnih vplivov. Opravite priporočene preglede in po potrebi vzemite blaga pomirjevala (tablete Persen v prosti prodaji)
LL

27.05.13 22:41

Pozdravljeni!
Stara sem 23 let, visoka 176cm in težka 74kg, zadnje 3tedne zelo pogosto čutim utripanje pod desnim rebernim lokom, pa tudi drugod po trebuhu, vendar je najbolj pogosto pod desnim rebernim lokom. Največkrat se to utripanje pojavi ko ležim na hrbu, včasih pa tudi v sedečem položaju. Na začetku so se pojavljale tudi bolečine, večrat po obroku, vendar samo 1.teden. To utripanje je strašno neprijetno in me zanima ali je mogoče , da bi bilo to nosečnost, čeprav sem zaščina, ampak saj veste, danes ni nič 100%. Že vnaprej se zahvaljujem za odgovor. LP
Nimam v spominu, da bi kdaj v svoji dolgoletni zdravniški praksi slišal ali bral o taki motnji, ki se pri vas ponavlja v zadnjih tednih. Iz vsebine dopisa nisem mogel razbrati ali gre za kratkotrajne napade hitrega bitja srca ali pa za posamezne prezgodnje utripe. Take motnje niso nevarne in so lahko znak spremenjenih živčnih ali hormonskih vplivov na srce (stresno stanje? nosečnost?). Lahko mi še pišete.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si
LL

28.05.13 14:49

To utripanje čutim kot, da bi imela srce pod desnim rebernim lokom, parkrat zautripa kot normalen pulz, potem je nekaj časa mir, nato se pa zopet pojavi. Včasih pa to občutim tudi na levi strani trebuha. Možno da je zaradi stresa (pisanje diplome, služba..), drugače pa sem prej jemala kontracepcijske tabletke, zdaj pa že 2meseca pavziram.
Hvala za odgovor, LP
Verjetno gre za kratke napade hitrega bitja srca ali za posamezne prezgodnje utripe, ki se več krat ponovijo. Mislim, da bi se stanje zboljšalo že ob nizkih odmerkih pomirjeval in s polurnimi sprehodi s pospešeno hojo več krat na teden

Lep pozdrav!

www.zasrce.si
MD21

06.08.13 12:18

Pozdravljeni !
Že kakšna dva meseca me pestijo same težave star sem 21 let in naročen sem pri nevrologu zanima me pa ali moram ponovno k zdravniku zaradi utripa v trebuhu utrip se čuti in tudi viden je tako da se mi trebuh premika še posebej viden je v ležanju na hrbtu. poleg tega čutim tudi močan utrip srca na levi strani v presnem košu prav tako se bolj čuti ko ležim ko stojim se ne čuti pa zaj ne vem ali je to od straha bojim se namreč da imam MS. Torej naj ponovno obiščem osebnega zdravnika ali počakam do pregleda pri nevrologu ?
Hvala za odgovor in LP
Pri obravnavi srčnožilnih bolezni se malo kdaj zgodi, da bi bili opazovani znakii osumljeni, da nakazujejo na možnost MS. Mislim, da je v vašem v primeru ta bojazen odveč. Ne preseneča vaša ugotovitev , da čutite močan utrip srca na levi strani prsnega koša, saj je konica srca pod levo dojko. Pri asteničnih, nekoliko suhih ljudeh, ko ležijo na hrbtu, je možno otipati utripanje glavne trebušne žile (aorte), zlasti pri napadih hitrega bitja srca ali pri posameznih prezgodnjih utripih (ekstrasistole), ki so lahko prisotni pri povsem zdravih srcih zaradi stresnih (živčnih) vplivov. Pričakujem, da se vam bo stanje zboljšalo ob upoštevanju priporočil za zdrav način življenja (nekajenje, omejitev uživanja kave in alkohola, redno rekreacijsko gibanje več krat na teden, itd.). Lahko po potrebi vzamete pomirjevalno zdravilo (Persen, ki je v prosti prodaji).Če se stanje ne bo popravilo ni zadržkov za posvet pri izbranem zdravniku in tudi pri nevriologu.
mančica

Re:brcanje v trebuhu

27.09.13 15:20

Nekaj mi brca v trebuhu kot takrat ko sem bila noseča vsak dan že 14 dni pa nisem noseča sem že naredila test ,mogoče veste kaj bi lahko bilo? lep pozdrav.M.M
Mislim, da je vaš sedanji občutek brcanja v trebuhu znak prezgodnjih srčnih utripov (ekstrasistol). Če je res to, skušajte si otipati pulziranje srca nad arterijo v zapestju ali na vratu. Taki nenavadni utripi niso nevarni, so pa lahko moteči, če jih je dosti. V takih primerih bolnikom priporočamo, da se čim bolj drži priporočil za zdrav načina življenja in, da po potrebi vzame blaga pomirjevala (napr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si
lamar

05.10.13 11:00

Pozdravljeni!
Star sem 27 let. Pred enim letom se mi je zaradi preveč stesa razvila anksiozna motnja.Od takrat naprej ćutim utripanje te trebušne aorte kot ste že omenili prej. Pred kakšnim mesecom pa je utrip postal tako močan, da moti spanec oz. težko zaspim in se zbujam ponoči. Zanima me ali bodo to poleg drugih težav, ki jih imam odpravili AD-ji ali naj se naročim še pri nevrologu?
mmv 

07.10.13 09:57

Pozdravljeni!

Star sem 26 let. Pred enim letom se mi je zaradi preveč stresa razvila aksiozna motnja. Od takrat naprej poleg drugih težav čutim utripanje trebušne aorte ves čas. Pred kakšnim mesecom pa je utripane postalo tako močno, da moti spanec oz. se zbujam in težko zaspim. Zanima me ali bodo AD odpravili te težave ali je potreben še obisk pri nevrologu?
Glede na vašo mladost mislim, da nimate razširjene aorte in, da gre le za poudarjeno delovanje živčevja (simpatikusa). Poizkusite učinek blagih pomirjeval. Ni zadržkov za posvet pri psihiatru. pomirjevalmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Lep pozdrav!

www.zasrce.si
Odgovor že poslan.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si
mafina

20.05.14 15:20

Spoštovani.
Stara sem 26 let. že dva meseca občutim utripanje v trebuhu, vendar le ko si pritisnem na določeno točko na trebuhu. Včasih pa čutim tudi ko ležim na trebuhu, kot neko utripajočo bunko. Včasih pa občutim tudi kot brcanje. Bila sem na ultrazvoku zaradi bolečin pol levim rebrnim lokom, vendar ni nič napisanega glede žile. Alli bi moralo biti na UZ trebuha vidno, če bi bilo kaj narobe z žilo?
hvala za odgovor
Napisali ste, da ste opravili UZ-pregled trebuha in, da niso ugotovili nobenega bolezenskega znaka. Predstavljam si, da ste suhi in, da si zelo verjetno otipate pulziranje trebušne aorte. Pomisliti moramo tudi na omejeno razširjenost aorte, kar je pri mladem človeku velika redkost. Morda bo rešil problem pregled pri izbranem zdravniku.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si
letinca

18.06.14 10:47

Spostovani,
Stara sem 40 let in 13 tednov noseca. Po prvi nosecnosti leta 2008 mi je na kontrolnem pregledu ginekolog omenil, da opaza razsirjenost aorte, ampak ne kot da bi bilo to zelo zaskrbljujoce. Pritisk imam sicer nizek, tipicno 120\55, sem pa pretezka, imam 91 kg, a takrat, ko je bilo stanje opazeno, sem imela 67 kg, visoka sem 170. Res cutim utripanje v trebuhu, ta obcutek mi je znan vse od prve nosecnosti, posebej po obrokih, ali pred spanjem, in ga povezujem z obcutkom toplote, ki prevzema moje telo po obrokih ali pred spanjem, in sem ga vedno pozitivno dojemala. Ali je to stanje razsirjene aorte nevarno? Je treba ukrepati?
Napisali ste, da je zdravnik, ki vas je pred 6 leti (2008) pregledal, ugotovil blago razširjenost aorte, osebno pa občutite utripanje v trebuhu po obrokih (obilnih?) ali ko ležite. Zdaj ste noseči in sprašujete ali domnevna razširjenost aorte nevarna. Živimo v dobi, ko lahko ugotovimo stopnjo razširjenosti aorte z ultrazvočno preiskavo trebuha in ugotovimo, če je potreben kakšen poseg. Preiskava ni boleča.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si
letinca

19.06.14 13:19

Hvala za odgovor. Ali za to meritev lahko prosim pri osebi, ki bi opravljala morfologijo ploda, ki se mi obeta v 20. tednu nosecnosti, ali mi svetujete, da za to poiscem specialista druge stroke, in ce da, katere?

Katere vrednost bi bile zaskrbljujoce glede na moje stanje in prihajajoci porod, glede na mojo starost, in sicer?

Lepo vas pozdravljam.
zmajcica122

03.08.14 15:41

Pozdravljeni!stara sem 24 let pred 4 dnevi sem zacutila utripanje v spodnjem levem delu trebuha to utripanje je prisotno non stop pri vsem pri hoji pri sedenju in pri pocitku in tudi sem omoticna prosim za odgovor
Glede na vašo mladost, bi težko posumil, da je utripanje posledica organske spremembe (razširitev žile, premik organov?). Pri trajanju pojava priporočam posvet pri izbranem zdravniku.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si
cebelicatina

30.09.14 05:24

Zdravo :)

Imam eno vprašanje ki se navezuje na moje čudno utripanje v levem spodnjem delu popka. Prvič se mi je pojavilo danes ponoči ko sem se morala vstati in it naredit mleko za mojo bebo. Ko sem se nazaj ulegla v posteljo mi je začelo nekako utripati oz. je bil tak občutek kot sem bila noseča nekako brcanju.. Bilo je v takih intervalih 5x pol pa nič par min pa spet.. imam pa tudi težave z prebavo (trdo blato). Ali bi se morala ustraši da gre za povečano aorte?
Glede na vašo mladost in na telesno težo mislim, da tipate pulzacije zdrave aorte. Če bodo skrbi trajale prosite osebnega zdravnika, da vas pregleda. Srečno.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si
whaat!

07.12.14 18:29

Pozdravljeni!
Stara sem 14let, zadne case sem pod stresom, kar naprej se jocem, imam bolecine v trebuhu, drisko, med urineranjem me pece, dobila sem menstruacijo ki mi je zamujala 6 dni, sedaj jo imam ze 2 dni. Ko se ulezem na trebuh ali hrbet cutim utripanje srca v trebuhu, izgubila sem nekajkilogramov, prej sem jih imela 54 sedaj jih imam 48.3 kg, visoka sem 166cm, imam cudno napihnjen trebuh in obcasno mi je slabo, prav tako pa nimam apetita?prav tako pa skoraj nic ne spim? In noge ter roke se mi tresejo, sla sem zdravnici ki mi je na neku napravi k se zacne na c pa ima 3 crke vzela kri in je rekla da nic ni narobe ampak take tezave imam sedaj ze 5 dni??
whaat!

07.12.14 20:07

Pozdravljeni!
Stara sem 14let, zadne case sem pod stresom, kar naprej se jocem, imam bolecine v trebuhu, drisko, med urineranjem me pece, dobila sem menstruacijo ki mi je zamujala 6 dni, sedaj jo imam ze 2 dni. Ko se ulezem na trebuh ali hrbet cutim utripanje srca v trebuhu, izgubila sem nekajkilogramov, prej sem jih imela 54 sedaj jih imam 48.3 kg, visoka sem 166cm, imam cudno napihnjen trebuh in obcasno mi je slabo, prav tako pa nimam apetita?prav tako pa skoraj nic ne spim? In noge ter roke se mi tresejo, sla sem zdravnici ki mi je na neku napravi k se zacne na c pa ima 3 crke vzela kri in je rekla da nic ni narobe ampak take tezave imam sedaj ze 5 dni??
Glede na vsebino dopisa sklepam, da ste suhi in, da čutite in morda tudi tipate utripanje zdrave, glavne arterije v trebuhu (aorte). Pravilno sklepate, da so sedanje težave posledica stresnih vplivov. Izključiti morate vnetje sečnega mehurja ali ledvic (pregled seča). Ker je izvid krvi normalen, verjetno ne gre za zaskrbljujočo bolezen. Priporočam blaga pomirjevala. Srečno.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si
Odgovor že poslan.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si

Avtor: Naslov teme:
Zaščita proti e-slami:
Prosimo, rešite matematično vprašanje in vpišite odgovor v polje. Ta mehanizem je namenjen blokiranju programov, ki poskušajo samodejno izpolnjevati obrazce.
Vprašanje: koliko je 9 krat 6?
To je moderiran forum. Vaše sporočilo bo ostalo skrito, dokler ga ne odobri moderator ali administrator.